Drużyny z regionu CIS znakomicie poradziły sobie podczas trzeciego dnia turnieju w Szanghaju. Natus Vincere i Spirit wygrały swoje spotkania, dzięki czemu są teraz o krok od awansu do play-offów.

Natus Vincere rozpoczęło starcie z Ninjas in Pyjamas na wybranej przez siebie mapie Dust2. Drużyna dowodzona przez Zeusa nie weszła jednak dobrze w to spotkanie i pierwszy punkt zdobyła dopiero w rundzie nr 6. Co więcej, Szwedzi nie pozwalali rywalowi na zniwelowanie całej straty i zawsze potrafili utrzymać jakąś przewagę. Ostatecznie, do przerwy prowadzili 10:5. Większe problemy nadeszły po zmianie stron, ponieważ s1mple i spółka prezentowali udane ataki, a także szybko przełamywali wroga. Na ich nieszczęście, potknęli się na ostatniej prostej, czyli przy stanie 11:12. Od tego momentu NiP spokojnie dokończyło mecz zwycięstwem 16:11. Następnie zawodnicy przenieśli się na Nuke'a, gdzie Na`Vi przegrało pistoletówkę, lecz chwilę później popisało się skutecznym forcem. Wtedy antyterroryści zdecydowanie przejęli inicjatywę, a ich seria trwała aż przez dziesięć rund. Ekipa ze Skandynawii próbowała nawiązać kontakt grając po stronie broniącej, lecz nie uchroniła się przed siedmioma punktami meczowymi na koncie oponenta. Gracze atakujący wykorzystali dopiero szóstą szansę, co dało triumf 16:13. Decydująca mapa była już dominacją składu electronica, który przegrał tylko cztery potyczki.

Pierwsza połowa Mirage'a w spotkaniu TYLOO ze Spirit stała pod znakiem dwóch dłuższych pass. Najpierw Rosjanie udanie radzili sobie w ataku i od czasu starcia na fullu odskoczyli na 5:2. Później natomiast do gry wrócili Azjaci, którzy znacznie dominowali na serwerze, dzięki czemu do przerwy wynikiem było 9:6 na ich korzyść. Co więcej, po zmianie stron dalej dążyli oni do celu, a bardzo pomagało w tym natychmiastowe resetowanie rywala. Taka sytuacja powtórzyła się trzykrotnie, przez co somebody wraz z kolegami szybko sięgnęli po zwycięstwo 16:9. Przegranie mapy musiało zmotywować Spirit, ponieważ zespół prezentował się kapitalnie na Inferno. Wyśmienita seria sprawiła, że w pewnym momencie prowadził on już 8:0. Druga część połowy była już bardziej wyrównana, lecz wcale nie poprawiło to sytuacji TYLOO, które zdobyło wtedy tylko trzy oczka. Następnie formacja z Azji nie była nawet blisko powrotu, a ostatecznie jej dorobek punktowy zatrzymał się na sześciu. Rosjanie kontynuowali za to dobrą grę i Overpass był kolejnym pokazem ich siły, podczas którego stracili tylko siedem rund i mogli cieszyć się z drugiej wygranej na turnieju.

• Ukraine Natus Vincere 2:1 Sweden Ninjas in Pyjamas (Dust2 11:16, Nuke 16:13, Mirage 16:4)
  • Russian Federation Spirit 2:1 China TYLOO (Mirage 9:16, Inferno 16:6, Overpass 16:7)