Natus Vincere i ENCE wyszły zwycięsko z ostatnich meczów czwartego dnia StarSeries i-League Season 7. Obie ekipy wywalczyły już awans do play-offów, natomiast w piątej rundzie zagrają NRG oraz FaZe Clan.

Początek spotkania Natus Vincere z NRG był bardzo wyrównany. Drużyna Zeusa szybko uzyskała nieznaczną przewagę, która utrzymywała się przez całą pierwszą połowę. Wpłynęły na to wymiany jeden za jeden, a żadna z ekip nie była w stanie przejąć inicjatywy na dłużej. Co więcej, po przerwie Amerykanie wciąż byli błyskawicznie resetowani. Jak się okazało, na dziewięć wygranych rund jedną zdobyli przed zmianą stron, a w ośmiu przypadkach zostali przełamani. Ukraińsko-rosyjska formacja wykorzystała te błędy, dzięki czemu zwyciężyła mapę 16:9. Następnie zawodnicy mierzyli się na Mirage'u, gdzie Na`Vi dość szybko weszło na właściwą ścieżkę, choć rezultat przed wejściem w buty antyterrorystów mógł być lepszy niż 9:6. W drugiej części NRG ponownie przebudziło się pod koniec, lecz nie starczyło to na powrót z wyniku 7:13, a ich dorobek zatrzymał się na trzynastu oczkach.

Cała pierwsza mapa pojedynku FaZe z ENCE była wyrównana. Finowie mieli trochę wolniejszy start, lecz wreszcie przejęli inicjatywę na dłużej, dzięki czemu przed przerwą minimalnie prowadzili 8:7. Po zmianie stron różnica między obiema drużynami ciągle była nieznaczna, jednak allu i spółka ostatecznie zapewnili sobie trzy punkty meczowe. Nie udało im się wykorzystać żadnej z tych szans, a co więcej, w dogrywce to oni musieli ratować się przed porażką. Pierwsze podejście było udane, natomiast druga część dodatkowego czasu gry przyniosła już rozstrzygnięcie w postaci triumfu międzynarodowego składu. ENCE podniosło się na Nuke'u, gdzie clutche w najważniejszych rundach pozwalały im niszczyć ekonomię wroga. Początek po przerwie również był dla nich sukcesem, co z pewnością pomogło w odniesieniu późniejszego zwycięstwa 16:10. Wynik 1:1 oznaczał tylko jedno – decydujące starcie, które odbyło się na mapie Overpass. Tutaj fińska formacja ponownie budziła się od czasu pierwszego fulla i w potyczkach z karabinami pokonywała przeciwnika. Taka postawa dość szybko zagwarantowała im aż sześć okazji na wygraną. Po wykorzystaniu drugiej z nich zawodnicy mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału rozgrywek.

• Ukraine Natus Vincere 2:0 United States NRG (Inferno 16:9, Mirage 16:13)
  • Finland ENCE 2:1 European Union FaZe Clan (Dust2 19:22, Nuke 16:10, Overpass 16:10)