W pierwszym meczu drugiej rundy chińskie TyLoo niespodziewane pokonało szwedzkie fnatic, które jest coraz bliżej porażki w kijowskim turnieju.

1

Spotkanie rozpoczęło się od pistoletówki wygranej przez North, lecz zespół potrzebował do tego clutcha 1 vs 2 w wykonaniu valde. Duńczycy dwukrotnie powtórzyli swój sukces i potknęli się dopiero w rundzie nr 4, kiedy twist zdobył trzy otwierające eliminacje. Od tego momentu fnatic dominowało na serwerze i w większości przypadków radziło sobie z ofensywnymi próbami przeciwnika. Świetna gra w defensywie przekładała się na coraz wyższe prowadzenie. Ponadto, szwedzki skład rzadko pozwalał rywalowi nawet na podłożenie ładunku. Jak się okazało, jego świetna passa trwała do końca połowy, dzięki czemu przed przerwą osiągnął rezultat 11:4.

Po zmianie stron fnatic kontynuowało dobrą grę, choć w starciu anty eco musiało wyjść z sytuacji 3 vs 5. Pierwszy full padł łupem North, jednak antyterroryści tylko raz powtórzyli ten wyczyn. Wydawało się, że seria będzie dłuższa, lecz przy stanie 13:6 JW popisał się kapitalnym clutchem 1 vs 3, gdzie ostatniego fraga zdobył dwie sekundy przed końcem rundy. Po takim zwycięstwie jego drużyna spokojnie dokończyła mapę triumfem 16:6.North wygrało pistoletówkę na Nuke'u, po czym szybko wykorzystało lepszy ekwipunek i odskoczyło na 3:0. Od czasu uzyskania karabinów fnatic zaczęło zmniejszać dystans do przeciwnika i przy tym podejściu osiągnęło nawet minimalną przewagę na poziomie 4:3. Antyterroryści nie poszli jednak za ciosem, a w zamian otrzymaliśmy wymiany jeden za jeden. Duńczycy mogli spokojnie uciec z wynikiem, lecz w rundzie nr 12 potknęli się, kiedy ich oponent dysponował samymi USP-S. Zwycięstwo w takich okolicznościach musiało podbudować szwedzką formację, bowiem później sięgnęła ona po trzy ostatnie starcia, co dało prowadzenie 9:6 do przerwy.

Druga pistoletówka wpadła na konto North, które po chwili dołożyło do tego triumf w potyczce anty eco. Pojedynek z karabinami został zdobyty przez fnatic, jednak w kolejnej rundzie drużynę powstrzymał cadiaN, który wyeliminował wszystkich pięciu wrogów. Duńczycy na dobre wkroczyli na właściwe tory i wyrównanie było dopiero początkiem ich drogi. Zdecydowane przejęcie inicjatywy szybko przybliżało ich do zwycięstwa. Bez większych problemów udało im się to osiągnąć. Najpierw zapewnili sobie pięć punktów mapowych, po czym wykorzystali pierwszą szansę i wygrali 16:10.Początek decydującej mapy przebiegał pod dyktando fnatic, a udany start zapewnili KRIMZ i Xizt, którzy poradzili sobie w sytuacji 2 vs 4 w pistoletówce. North przerwało pierwszą serię rywala przy stanie 0:4 i wydawało się, że zwycięstwo ze słabszym ekwipunkiem nieco zmotywuje ekipę z Danii. Na jej nieszczęście, moment później spotkała się z natychmiastowym przełamaniem. Wtedy Szwedzi powrócili na właściwą ścieżkę i jeszcze bardziej dominowali w tym meczu. Ich przeciwnik był bezradny w swoich atakach, co cały czas powiększało różnicę między obiema drużynami. Jak się okazało, twist wraz z kolegami nie oddali do końca połowy ani jednego punktu, dzięki czemu gromili oponenta wynikiem 14:1.

Druga pistoletówka zapewniła już fnatic czternaście szans na zakończenie Inferno. Po chwili Szwedzi mogli cieszyć się ze zwycięstwa 16:1 i awansu do półfinału.