Rywalizacja na StarSeries i-League Season 7 rozpoczęła się od zwycięstw ENCE oraz NRG. Finowie pokonali Spirit, lecz rywal przysporzył im trochę problemów. Amerykanie poradzili sobie natomiast z North.

Swoje pierwsze spotkanie w Szanghaju wygrało ENCE. Fińska drużyna, która wskoczyła ostatnio na trzecie miejsce w rankingu HLTV.org, pokonała ekipę Spirit. Na Nuke'u finaliści katowickiego Majora zaprezentowali bardzo dobrą grę po stronie atakującej. W zdobyciu aż dziewięciu oczek pomógł chociażby clutch xseveNa przy stanie 1:1. Po przerwie Rosjanie podjęli próbę nawiązania kontaktu i ta wyglądała dość obiecująco, choć najpierw zostali oni przełamani tuż po triumfie w pistoletówce. Ustabilizowanie ekonomii przyniosło już dłuższą serię, lecz na nieszczęście choppera i spółki, potknęli się oni na ostatniej prostej do remisu. Od wyniku 12:11 to ENCE dokładało kolejne punkty do swojego dorobku, co przełożyło się na zwycięstwo 16:11. Następnie zawodnicy mierzyli się na Dust2, gdzie Spirit wyglądało jeszcze lepiej. Tym razem właśnie ten zespół mógł cieszyć się z dziewięciu rund zgarniętych w pierwszej połowie. Fiński skład obronił jednak napór atakującego wroga i po solidnej stronie broniącej wygrał cały pojedynek 16:13.

Spore emocje zafundowali widzom gracze North i NRG. Pierwsza część Inferno przyniosła okres pewnej dominacji Amerykanów, kiedy po zdobyciu sześciu punktów z rzędu odskoczyli oni na 8:3. Formacja ze Skandynawii nie dawała jednak za wygraną i już przed zmianą stron zbliżyła się do oponenta na odległość trzech oczek. Co więcej, start po przerwie był jeszcze bardziej imponujący, bowiem valde wraz z kolegami wreszcie odzyskali upragnione prowadzenie. Losy spotkania ważyły się do samego końca, a ostatecznym rozstrzygnięciem był triumf 16:14 Duńczyków, po tym jak sięgnęli oni po trzy ostatnie rundy. Podobnie wyrównane okazało się być starcie na Dust2, gdzie na początku NRG ponownie osiągnęło przewagę. Tym razem ich przeciwnik poradził sobie z tą sytuacją jeszcze lepiej, ponieważ do przerwy na tablicy wyników widniało 7:8. Później wydawało się, że Amerykanie kontrolują sytuację, lecz w końcówce pozwolili rywalowi zbliżyć się na wynik 13:14. Utrzymanie nerwów na wodzy pozwoliło jednak ekipie tarika zwyciężyć 16:13. Trzecia mapa była miała już zgoła odmienny przebieg, ponieważ przebiegła pod dyktando Ethana i spółki. Całkowicie dominowali oni na serwerze, o czym świadczył rezultat 15:0 uzyskany w roli antyterrorystów. Następnie kapitalnie dysponowany CeRq wyeliminował czterech wrogów w pistoletówce, czym dopełnił kapitalny występ (statystyki 26-6) i pogrom 16:0.

• Finland ENCE 2:0 Russian Federation Spirit (Nuke 16:11, Dust2 16:13)
  • Denmark North 1:2 United States NRG (Inferno 16:14, Dust2 13:16, Train 0:16)