Druga runda fazy grupowej StarSeries i-League Season 7 zakończyła się zwycięstwami fnatic i Vitality. Oba te zespoły mają teraz bilans 2-0 i jutro staną do walki o play-offy.

Fnatic i NRG stanęły naprzeciwko siebie w drugiej rundzie fazy grupowej StarSeries i-League Season 7. Początek pierwszej mapy należał do amerykańskiej formacji, która po przegraniu pistoletówki od razu przełamała wroga i wkroczyła na właściwą ścieżkę. Ekipa ze Skandynawii przebudziła się, kiedy na tablicy wyników widniało 1:5 i od tego momentu znacznie przeważała na serwerze. Świetna postawa w ataku sprawiła, że przed zmianą stron uzyskała nawet jednopunktowe prowadzenie. Po przerwie Ethan wraz z kolegami odwrócili nieco obraz spotkania i po raz kolejny zdobyli pięć oczek z rzędu. Na niewiele się to zdało, ponieważ końcówka należała już do fnatic, które sięgnęło po zwycięstwo 16:13. Następnie zawodnicy mierzyli się na Nuke'u, gdzie zespół Xizta przez długi czas miał sporą przewagę nad rywalem. Przy rezultacie 14:5 wydawało się, że spokojnie odniesie on triumf. Wtedy jednak NRG rzuciło się do odrabiania strat i ta próba była udana, bowiem drużyna doprowadziła do dogrywki. W niej nie odniosła już sukcesu, przegrywając 15:19.

W ostatnim meczu drugiej rundy mierzyły się ENCE oraz Vitality. Finowie rozpoczęli spotkanie od wygrania Mirage'a, choć w niektórych momentach mieli trochę problemów. O końcowym rezultacie zadecydowała znakomita gra po stronie broniącej w ostatnich rundach. Wtedy od wyniku 9:9 Aleksib wraz z kolegami znacznie przejęli inicjatywę i zwyciężyli 16:10. Później zawodnicy przenieśli się na Dust2, gdzie finaliści katowickiego Majora szybko uzyskali prowadzenie 4:0. Niespodziewanie, po tym nie byli już w stanie pokonać przeciwnika, a Francuzi całkowicie dominowali na mapie, co przełożyło się na pogrom 16:4. Trzecia lokacja była natomiast najbardziej wyrównana i losy potyczki ważyły się do samego końca. Ostatecznie, Vitality obroniło się przed naporem wroga, a wynikiem Inferno było 16:13.

  • United States NRG 0:2 Sweden fnatic (Cache 13:16, Nuke 15:19)
  • Finland ENCE 1:2 France Vitality (Mirage 16:10, Dust2 4:16, Inferno 13:16)