North jest ostatnim ćwierćfinalistą StarSeries i-League Season 5. Duńczycy zapewnili sobie playoffy po zwycięstwie nad GODSENT w meczu piątej rundy systemu szwajcarskiego.

Denmark North

2

Faza grupowa
StarSeries i-League Season 5
System szwajcarski
Bilans drużyn: 2-2

Overpass
(9:6; 7:5)

Nuke
(10:5; 6:7)

Sweden GODSENT

0

Overpass

North wygrało pistoletówkę po stronie broniącej, a znakomitą pracę w tej rundzie wykonał mertz, który wyeliminował wszystkich rywali. Moment później prowadzenie Duńczyków wzrosło do 3:0, dzięki wykorzystaniu lepszego ekwipunku. GODSENT przebudziło się po uzyskaniu karabinów. Terroryści szybko wyrównali stan spotkania, lecz nie zdołali zbudować przewagi. Dopiero druga próba okazała się udana, a na tablicy wyników pojawiło się 6:5 na korzyść Szwedów. To był jednak koniec ich passy. MSL wraz z kolegami wrócili na właściwe tory i przed zmianą stron osiągnęli rezultat 9:6.

Druga pistoletówka wpadła na konto North, a po ponownym wygraniu starć anty force ich prowadzenie wzrosło do 12:6. GODSENT zaczęło odrabiać straty od czasu pierwszego fulla. W najlepszym dla Szwedów momencie, ich dystans do przeciwnika wynosił trzy punkty. Wtedy Duńczycy wzięli się do roboty i szybko zapewnili sobie cztery szanse na zakończenie Overpassa. Po chwili mogli już cieszyć się ze zwycięstwa 16:11.

Nuke

Druga mapa rozpoczęła się od wygranej przez North rundy pistoletowej, w której wszystkimi fragami podzielili się aizy oraz mertz. Co więcej, Duńczycy po raz kolejny nie mieli większych problemów z wykorzystaniem przewagi wyposażenia. Rewanż GODSENT nadszedł na pierwszym fullu, lecz zespół dał się od razu przełamać. Później byliśmy świadkami jeszcze jednej wymiany, po czym to antyterroryści wrócili na właściwe tory. Dobre obrony pozwoliły im odskoczyć na pięć oczek. W drugiej części połowy wydawało się, że Szwedzi zmniejszą stratę do oponenta, jednak końcówka poszła im gorzej, przez co różnica między obiema stronami pozostała na tym samym poziomie.

Po zmianie stron GODSENT prezentowało świetną grę w defensywie, co dość szybko przełożyło się na remis 10:10. Wtedy rozpoczęła się kolejna seria wymian. Od wyniku 12:12 to North uzyskało ekonomiczną przewagę i odskoczyło na 14:12. Duński skład błyskawicznie dokończył dzieło i zameldował się w ćwierćfinale po zwycięstwie 16:12.

Wszystkie informacje na temat turnieju StarSeries i-League Season 5 możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.