Natus Vincere zwycięża StarSeries i-league Season 5. W finale ekipa Zeusa pokonała NRG, które było czarnym koniem tych rozgrywek.

To koniec! Chwilę temu obejrzeliśmy ostatnią rundę podczas StarSeries i-League Season 5 w Kijowie. Zwycięzcą całych zawodów okazało się Natus Vincere, które nareszcie podniosło puchar przed własną publicznością. Ekipa Zeusa w finale pokonała NRG wynikiem 2:0.

Były to dwie, dość szybkie mapy. Zaczęło się od Overpassa, którego wybrało NRG. Pierwsza połowa wskazywała na to, że zobaczymy na nim bardzo wyrównane starcie, aczkolwiek w drugiej już nic nie było w stanie zniszczyć defensywy Na`Vi, przez co ostatecznie s1mple i spółka zwyciężyli 16:8. Drugą mapą był Mirage, podczas którego widać było już luz po stronie Natus Vincere. Znowu dominację ekipy Zeusa ujrzeliśmy dopiero w drugiej części meczu – 16:7.

Trzeba przyznać, że to były rozgrywki, jakich Natus Vincere potrzebowało. Już dawno nie byli numerem jeden na dużym LAN-ie, aż w końcu się udało. Zawodnikiem, który otrzymał MVP został s1mple. Bez wątpienia Ukrainiec zasłużył na to wyróżnienie.