MIBR wraz z FURIĄ otrzymało od organizatorów StarSeries i-League Season 8 zaproszenie na ich zawody. Obie Brazylijskie ekipy jeszcze w tym miesiącu polecą do Turcji.

Zarówno jedna, jak i druga drużyna pochodząca z Brazylii przeszła ostatnio przez zmiany. W Made in Brazil pojawił się bowiem zastępca coldzery – kNgV-, a w FURII miejsce ableJa, który trafił na ławkę rezerwową, zajął wcześniej związany z Luminosity – HEN1.

Wyżej podanych roszad nie zobaczyliśmy bez powodu. FalleN i spółka od dłuższego czasu przechodzą przecież przez kryzys. Obecnie kompletnie nie przypominają formacji, która kiedyś potrafiła triumfować na praktycznie każdych zawodach. MIBR nie ma aktualnie nawet w TOP 10 rankingu HLTV, więc podjęte kroki nie powinny nikogo dziwić.

Jeśli chodzi o podopiecznych guerriego, to ci jeszcze w czerwcu w pięknym stylu zaskakiwali na papierze rywali lepszych od siebie zajmując, m.in. drugie miejsce na finałach LAN-owych siódmej edycji prestiżowej ligi ECS, a teraz coś w nich nagle zgasło. Być może wicemistrz PGL Major Kraków 2017 pomoże im wrócić na właściwe tory.

StarSeries i-League Season 8 zaplanowany został na 21-27 października. W jego puli nagród znalazło się $500 000, a o część tej kwoty powalczy łącznie 16 zespołów. Warto podkreślić, że będzie to pierwsza impreza od tej firmy, która odbędzie się w tureckim mieście Belek.

Lista uczestników rozgrywek na ten moment wygląda tak:

  • Kazakhstan AVANGAR
  • Australia Renegades
  • Brazil MIBR
  • Brazil FURIA
  • China 5POWER
  • China Invictus