AGO Esports pokonało Ninjas in Pyjamas w ostatnim meczu drugiej rundy StarSeries i-League Season 5! To już kolejny sukces polskiego zespołu na tym turnieju. Polacy potrzebują jeszcze jednej wygranej, by awansować do fazy pucharowej.

Poland AGO

2

Faza grupowa
StarSeries i-League Season 5
System szwajcarski
Bilans drużyn: 1-0

Train
(8:7; 8:3)

Mirage
(11:4; 5:3)

Sweden Ninjas in Pyjamas

0

Train

Wynik tego spotkania otworzyło AGO Esports, które rozpoczęło po stronie atakującej. Jastrzębie wykorzystały przewagę broni i już po chwili miały trzypunktowe prowadzenie. Ninjas in Pyjamas nie chciało pozwolić swoim przeciwnikom na taki rozwój wydarzeń. Szwedzi zgarnęli fulla i momentalnie doprowadzili do remisu. Walka była niezwykle zacięta, ale to AGO jako pierwsze „odskoczyło” rywalom. Nasi rodacy mogli zapewnić sobie zwycięstwo w pierwszej połowie, wygrywając starcie na 8:5, jednak rewelacyjna runda w wykonaniu Patrika „fOrest” Lindberga, w której zdobył cztery fragi, a której to zwieńczeniem był wygrany clutch 1 vs 2, zniszczyła nadzieje polskiej formacji. Zakupienie CZ-75 okazało się rewelacyjnym pomysłem. Rzutem na taśmę, to AGO miało rozpocząć zmagania po zmianie stron z wynikiem 8:7.

Runda pistoletowa drugiej połowy przyniosła nam wyśmienitego ace'a (5HS) w wykonaniu Tomasza „phr” Wójcika. Ten tryumf sprawił, że AGO mogło spokojnie powiększyć swoją przewagę. Dopiero po pięciu porażkach z rzędu, Szwedzi zdołali przedrzeć się przez obronę CT. Tego wyczynu NiP nie zdołało od razu ponowić. Stało się tak dzięki kolejnemu Mateuszowi „TOAO” Zawistowskiemu, który poradził sobie w sytuacji 1 vs 1, kończąc ją rozbrojeniem bomby. Nic więc dziwnego, że po takiej rundzie Szwedzi zdecydowali się na pauzę taktyczną. Polakom nie przeszkadzało to, że po jednej porażce byli „spłukani”. Zakupili wszystko, co tylko mogli i to się opłaciło. AGO Esports miało do wykorzystania aż sześć map-pointów. Korzystając z drugiego (ponownie runda force-buy), Jastrzębie wygrały pierwszą mapę 16:10.

Mirage

AGO Esports po raz trzeci w tym meczu wygrało pistoletówkę. Pomimo drobnych problemów, terroryści wykorzystali przewagę broni i objęli trzypunktowe prowadzenie. Dobre rozegranie pierwszego fulla sprawiło, że nasi rodacy ponownie pozbawili przeciwników funduszy. Dopiero po pięciu przegranych z rzędu, NiP zdołało stawić czoła terrorystom. Szwedzi poszli za ciosem, aczkolwiek nasi rodacy stanęli na wysokości zadania i znajdywali coraz to kolejne dziury w obronie rywali, zapewniając sobie w końcu zwycięstwo w pierwszej połowie.  Jastrzębie nie odpuszczały. Ekipa Damiana „Furlan” Kisłowskiego wygrała pierwszą połowę 11:4.

AGO Esports kontynuowało świetną passę wygranych rund pistoletowych. Tym razem NiP zaskoczyło Polaków podczas force'a, na co ci od razu odpowiedzieli wygraną. Antyterroryści robili wszystko, by wygrać ten mecz. Nasi rodacy zyskali aż osiem punktów, by pokonać Ninjas in Pyjamas! AGO Esports wykorzystało pierwszy z nich!

Wszystkie informacje na temat turnieju StarSeries i-League Season 5 możesz znaleźć na naszej dedykowanej podstronie.