Vitality ponownie miało poważne problemy z drużyną z regionu CIS, czego nie można powiedzieć o amerykańskim składzie NRG.

• France Vitality 14:16 Russian Federation DreamEaters (Inferno)

Francuzi wczoraj nie pokazali się z najlepszej strony. Najpierw dali się zaskoczyć przez Syman w pierwszym meczu, następnie nieźle natrudzili się aby domknąć mecz na INTZ, mimo że w pierwszej połowie zdobyli piętnaście punktów. Tym razem ponownie trafili na skład z regionu CIS i zaliczyli bardzo niestabilny początek pojedynku. Po wygranej pistoletówce pozwolili rywalom odpowiedzieć podczas force'a, przez co Rosjanie zaczęli budować przewagę. ZywOo i spółka wydawali się być zaskoczeni taktykami DreamEaters, które wbrew pozorom były bardzo proste – przejścia przez smoke'a lub granat zapalający okazały się zadziwiająco skuteczne i przyniosły aż osiem rund. Jednak po zmianie stron Francuzi odżyli i zaczęli odrabiać straty. Doprowadzili do 14:14 i w najważniejszej rundzie NBK popełnił fatalne błędy, które doprowadziły do przegranej jego zespołu.

• United States NRG 16:4 Kazakhstan Syman (Inferno)

Syman rozpoczęło wczorajszy dzień od jednej z największych niespodzianek pierwszych dwóch kolejek – wygraną na Team Vitality. To pokazało, że nie należy lekceważyć tej sklejki z regionu CIS. Amerykańska formacja rozpoczęła mecz w pełnym skupieni, już od samego początku wypracowując sobie przewagę po stronie terrorystów. Syman przez całą pierwszą połowę wyłącznie dwa razy skutecznie obronili obszary bombowe. Po zmianie stron wygrali pistoletówkę, lecz nawet to nie pomogło im w wyjściu z tego dołka. Mecz zakończył się wynikiem 16:4.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.