Syman ponownie zaskakuje na berlińskim Majorze, eliminując reprezentantów FURIA. G2 Esports nie marnuje drugiej szansy na awans.

  • France G2 Esports 2:1 Russian Federation forZe (28:25 Dust2, Inferno)

Francuzi wczoraj zaprzepaścili szansę na awans bez poniesienia porażki, przegrywając z mousesports. Dziś otworzyli trzeci dzień zmagań w Berlinie podejmując rękawicę reprezentantów forZe. Shox i spółka fenomenalnie weszli w ten pojedynek, całkowicie dominując rywali na mapie Dust2. Wśród Rosjan jedynym zawodnikiem prezentującym zadowalającą formę był xsepower, lecz w pojedynkę nie był w stanie wyciągnąć reszty składu. Obudzili się dopiero w drugiej połowie, pokazując wiele przemyślanych i skutecznych ataków. Skupili się głównie na obszarze bombowym B, na którym zdecydowanie nie radził sobie AmaNek. Walka była bardzo zawzięta, bo zwycięzca został wyłoniony dopiero po czterech dogrywkach, lecz Dusta wygrali Francuzi wynikiem 28:25.

Na drugiej mapie oglądaliśmy zdecydowanie odmienione G2 Esports jako antyterrorystów. Tym razem obrona była o wiele bardziej skuteczna i, mimo kilku błędów, zdołali wypracować sobie potężną przewagę. Tym razem nie było widać xsepowera, który miał zdecydowanie mniejszy wpływ na przebieg spotkania. Różnica snajpera okazała się ogromna w pierwszej połowie, lecz później xsepower wrócił do swojej świetności, a to pozwoliło forZe nadrabiać straty. Z wielkim problemem Francuzi domknęli mecz wynikiem 16:12.

  • Brazil FURIA 1:2 Kazakhstan Syman (9:16 Train, 7:16 Inferno)

Jak dotąd Brazylijczycy nie pokazywali pełni swoich możliwości, pokazując rozczarowujące występy. Tym razem ponownie słabo rozpoczęli mecz – broniąc obszary bombowe na mapie Train, oddali przeciwnikom aż osiem punktów. Jednak można to uznać za niemały sukces w porównaniu do drugiej połowy, gdyż Pantery nie miały żadnego pomysłu na skuteczne ataki. FURIA musiała uznać wyższość przeciwników, a arT skończył pierwszą mapę z wyłącznie dziewięcioma trafieniami.

Na początku drugiej lokacji FURIA dała nadzieję swoim fanom, zdobywając przewagę 4:2. Jednak później popadli w potężne tarapaty, a gracze z regionu CIS postawili niemal żelazną obronę. Przed zmianą stron na konto KSCERATO i spółki wpadły jeszcze tylko dwie rundy. Syman Gaming ponownie zaskakując niejednego widza, z łatwością doprowadziło do końca meczu, tryumfując wynikiem 7:16.


Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.