AVANGAR zaskoczyło dziś chyba wszystkich! Drużyna z Kazachstanu wyeliminowała z Majora drugi najlepszy skład na świecie według HLTV – Vitality.

 Kazakhstan AVANGAR

2

Faza pucharowa
StarLadder Major Berlin 2019
Ćwierćfinał

Mirage
(8:7; 8:2)

Inferno
(6:9; 5:7)

Dust2
(12:3; 4:7)

France Vitality

1

Mirage

Vitality na początku spotkania zaprezentowało nam dwa skuteczne ataki. Później do roboty wzięło się AVANGAR, które na fullu dość szybko zdobyło cztery punkty. Drużynie z Kazachstanu nie udało się jednak przejąć w pełni inicjatywy i zdominować enemy. AdreN i spółka toczyli zacięty bój, aż po piętnastu starciach mogli cieszyć się z prowadzenia 8:7.

Ekipa bustera w drugiej połowie uległa w pistoletówce, ale w rundach z karabinami dalej prezentowała solidnego CS-a. Skutkowało to stopniowym powiększaniem przewagi, a następnie zasłużonym triumfem – 16:9.

Inferno

Na Inferno także nieźle wystartowali reprezentanci firmy prowadzonej przez Yonguna Kima. Przez pewien moment wszystko im wychodziło, ale nie mogło do końca być tak łatwo i pięknie. Team Vitality wiedział, że musi się wziąć w garść, bo na tym etapie rywalizacji nie ma miejsca na błędy. Obudzenie największej gwiazdy na serwerze – ZywOo pomogło Francuzom przejąć kontrolę. Przed zmianą stron wygrywali 9:6.

W drugiej części meczu podopieczni XTQZZZ wyglądali jeszcze lepiej! Najwidoczniej ich pewność siebie podbudowała się na ten właściwy poziom. Co prawda na koniec rozgrywki mieli małe kłopoty, aby domknąć widowisko swoim zwycięstwem, ale znane powiedzenie mówi, że co się odwlecze, to nie uciecze. Tak też było w tym przypadku – 16:11.

Dust2

AVANGAR miało jasny cel podczas trzeciej mapy. Wejść w nią dobrze i tym razem nie oddać pałeczki dominatora. Można powiedzieć, że zespół Jame'a zrealizował założenie, ponieważ dosłownie przejechał się po Vitality będąc w roli terrorystów. Rezultat 12:3 mówi sam za siebie.

Gdy wszyscy czekali, aż sensacja stanie się faktem, Mathieu powiedział stop i pokonał dwóch przeciwników zostając samemu na placu boju. Przedłużyło to nadzieje TV. Powrót teoretycznie był realny, ale… praktycznie nie. Kazachowie postawili kropkę nad „i” zwyciężając 16 do 10!

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.