Po dwóch dosyć wyrównanych mapach, to stanislaw i spółka wyszli ze zwycięską ręką z pojedynku z Na'Vi. Nie do końca pewni siebie po stronie anty-terrorystów, ale zabójczy po stronie atakującej, NRG wystąpi już jutro w półfinale Majora w Berlinie.

 United States NRG

2

Faza Pucharowa
StarLadder Major Berlin 2019
Ćwierćfinał

Dust2
(10:5; 6:7)

Mirage
(5:10; 10:5; 2:1; 2:1 )

 

Russian Federation Natus Vincere

0

Dust2

Pierwsza mapa pomiędzy NRG a Natus Vincere rozpoczęła się od wygranej pistoletówki przez ekipę z regionu CIS. Jednak ze względu na podłożoną bombę przez tarika i spółkę, strona atakująca była w stanie całkiem nieźle uzbroić się w drugiej rundzie. Dzięki temu szybko wyrównali wynik. Przez kolejne kilka rund dochodziło do dosyć bliskich starć, które jednak wygrywali zawodnicy NRG. Zeus wraz ze swoim zespołem w pewnym momencie znaleźli sposób na ofensywę rywali i zaczęli powoli zbierać rundy na swoje konto, chociaż w większości przypadków odbywało się to sporym kosztem. W pierwszej połowie nie było praktycznie rundy, która nie była wyrównana. Zakończyła się ona wynikiem 10:5.

Amerykanie zdecydowanie ćwiczyli pistoletówki, jako że po zmianie stron udało im się zgarnąć drugą z nich. Sytuacja była podobna do tej z pierwszej połowy. Terroryści podłożyli w pierwszej rundzie bombę, dlatego też daleko nie byli w tyle z uzbrojeniem. Byli za to w tyle w samych umiejętnościach, NRG wygrywało pojedynki 1v1. Popisywali się tym kilka razy, swoją okazje między innymi dostał Stanislaw, który wygrał clutcha 1v2. Kiedy mogło się wydawać, że Dust2 zmierza ku końcowi, okazało się, że Na'Vi nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Zawodnicy pod wodzą Zeusa zaczęli walecznie walczyć i zaliczać powrót do gry. Nie udało im się jednak dojechać do mety pierwsi. To NRG wyszło z Dusta zwycięsko z wynikiem 16:12.

Mirage

NRG rozpoczęło mapę wybraną przez rywali po stronie faworyzowanej, czyli anty-terrorystów. Powtarzała się historia z Dusta2. Wygrane pistoletówki przez Amerykan, które dawały im wczesne prowadzenie. Dzięki efektywnym flashom i mądremu wykorzystaniu zasłon dymnych s1mple i spółka zdołali kilka razy przedrzeć się na jeden z bombsite'ów. Tym sposobem ekonomia zespołu stanislawa została mocno uszkodzona, przez co szybko doszło do wyrównania całego starcia. Natus Vincere mocno kąsało i często ledwo wygrywało rundy, ale ważne że finalnie to na ich konto wpadały wygrane. NRG po stronie CT nie umiało zbytnio wrócić do spotkania, głównie ze względu na właśnie beznadziejną ekonomię. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 10:5 dla ekipy z regionu CIS.

Po zmianie stron tarik i spółka potrzebowali świeżego pomysłu na atak, jeżeli chcieli zakończyć tą serię na Mirage'u. Wyglądało na to, że im się powiodło. W pierwszych rundach drugiej połowy zawodnicy NRG zbudowali sobie świetną ekonomię na podstawie decydujących zwycięstw. Na'vi zdołało przerwać passę zwycięstw, zabierając jedną z rund, lecz szybko po tym Amerykanie wrócili do wygrywania. Kiedy po pierwszych piętnastu rundach wydawało się, że Natus Vincere posiada kontrolę nad spotkaniem, w 25 rundzie było tylko nieśmiesznym żartem. NRG wygrywało 13:11 i szykowało się do zamknięcia serii wynikiem 2:0. Żeby tego dokonać potrzebowali dogrywki, w której dopięli swego.

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.