Po bardzo wyrównanym spotkaniu rzutem na taśmę wygrywa formacja NRG, która na początku roztrwoniła swoją dużą przewagę, lecz koniec końców to Amerykanie zaliczają dobry start w Berlinie.

United States NRG

16

Faza Nowych Legend
StarLadder Major Berlin 2019
Bilans 0-0

Dust2
(10:5; 6:9)

Australia Renegades

14

Dust2

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, ponieważ żadna z drużyn mimo grania momentami ze zdecydowanie lepszym ekwipunkiem nie mogła sobie poradzić z oponentem, co przełożyło się na to, że byliśmy świadkami starć ze średnim wyposażeniem. Następnie po ustabilizowaniu ekonomicznym NRG jako antyterroryści zaczęli dominować ekipę z Australii. Terroryści próbowali jeszcze odpowiedzieć, lecz mimo zdobytych trzech rund z rzędu nie było ich stać na więcej i Amerykanie bezpiecznie dowieźli wynik 10:5 do końca pierwszej połowy.

Po zmianie stron sytuacja jednak się obróciła o 180 stopni i to Renegades zaczęło powoli, lecz skrupulatnie dociskać rywala, tym samym odrabiać stratę punktową. Po kilku takich potyczkach na tablicy wyników widniał już remis, lecz formacja tarika nie poddawała się i cały czas starała się ze wszelkich sił dobrnąć do zakończenia całego widowiska. Do trzydziestej potyczki nie było wiadomo kto odniesie zwycięstwo, lecz dzięki swojemu doświadczaniu zimną krew zachowało NRG i to własnie oni pokonali graczy z Australii.

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.