North odniosło swoje drugie zwycięstwo na StarLadder Majorze w Berlinie. Duńczycy pokonali Syman i są teraz o krok od kolejnej fazy turnieju. O wiele gorsze nastroje będą panowały w TYLOO, które musiało uznać wyższość NRG i ma już bilans 0-2.

• United States NRG 16:7 China TYLOO (Train)

TYLOO rozpoczęło mecz od trzypunktowego prowadzenia po skutecznych obronach w pistoletówce oraz rundach z lepszym wyposażeniem. Seria Azjatów została jednak przerwana wraz z pierwszym fullem rywala. Wtedy to NRG wkroczyło na zwycięską ścieżkę i szybko zniwelowało całą stratę do wroga. Następnie Amerykanie cały czas powiększali swój dorobek, w większości przypadków radząc sobie z linią defensywy oponenta. Ostatecznie, przed zmianą stron osiągnęli solidne prowadzenie 10:5. Druga pistoletówka na Trainie padła łupem składu BnTeTa. Formacja dowodzona przez stanislawa zdecydowała się na zakupy już w kolejnej rundzie i przyniosło to pożądany efekt, bowiem pokonała ona swojego przeciwnika. NRG spokojnie uniknęło błędu, dzięki czemu odskoczyło na 13:6. Dopiero wtedy TYLOO popisało się udanym forcem, lecz był to jednorazowy przebłysk. Zespół ze Stanów Zjednoczonych prezentował się znakomicie i dopełnił dzieło, wygrywając 16:7.

• Denmark North 16:14 Kazakhstan Syman (Train)

Początek spotkania należał do North, które prezentowało się znakomicie po stronie broniącej. Drużyna z Danii przegrała pierwszą potyczkę w rundzie nr 6, lecz to jej nie podłamało i błyskawicznie zresetowała swojego oponenta. Co więcej, scenariusz z natychmiastowym przełamaniem powtórzył się jeszcze raz. W pewnym momencie na tablicy wyników widniało 2:11 na niekorzyść Syman. Międzynarodowy zespół zdobył dwa oczka z rzędu w końcówce, dzięki czemu nieco zmniejszył stratę do przerwy. Po przerwie zobaczyliśmy jeszcze lepszą odmianę składu Keoza. Sukcesywnie dokładał on punkty na swoje konto i szybko przybliżał się do przeciwnika. Zawodnicy występujący w roli antyterrorystów wreszcie dopięli swego i wyrównali na poziomie 14:14. Niespodziewanie, w rundzie nr 29 przegrali w sytuacji 4 vs 2. North należycie wykorzystało tę pomyłkę, a chwilę później mogło cieszyć się z triumfu 16:14.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.