AVANGAR udowadnia, że awans do półfinału nie był przypadkowy. AdreN i spółka eliminują australijską drużynę Renegades i zdobywają miejsce w finale!

0

Renegades wygrało pistoletówkę oraz dwie kolejne potyczki. AVANGAR zaskoczyło swoich oponentów wygrywając rundę force, a następnie zakupiło pełne ekwipunki i przejęło inicjatywę w spotkaniu. Bezzwłocznie wyrównali wynik, a po małej wymianie punktowej, objęli prowadzenie. Australijczycy musieli polegać przede wszystkim na jksie, przez co często po jego eliminacji, ulegali rywalom. Między innymi to wpłynęło na wynik pierwszej połowy, która zakończyła się 9:6 z przewagą dla Kazachów.

Po zmianie stron Renegaci zaczęli odrabiać straty. Wygrana pistoletówka, a następnie reset ekonomiczny po jednym punkcie zdobytym przez AVANGAR, dały im możliwość na łatwiejsze nadgonienie rywali. Mimo, że wielokrotnie to Kazachski skład łapał pierwsze zabójstwo, to nie mógł tego przekuć na zwycięstwo. Dopiero gdy tracili dwie rundy do oponentów, znaleźli sposób na zajmowanie obszarów bombowych. Mimo wszystko żadna z drużyn nie chciała dać za wygraną i niewiadoma wisiała do końca samego meczu, aż w końcu zobaczyliśmy dogrywkę.

W doliczonym czasie gry lepiej wystartowało Renegades, dając swoim kibicom nadzieję na wygranie swojej mapy. Jednak gdy pierwszy overtime wciąż nie wyłonił zwycięzcy, sprawy się skomplikowały. AVANGAR dzięki swoim entryfragom było w stanie zbudować swoje przewagę i to ostatecznie oni zatryumfowali na Mirage'u. Według statystyk przez cały mecz kazachski skład zdobył 28 zabójstw otwierających rundę, zaś Renegaci zaledwie 13.

Dust2

Ponownie początek meczu należał do Renegades. Australijczycy wygrali pistoletówkę, a później poradzili sobie z rywalami podczas ich pierwszego fulla. Jednak tym razem AVANGAR po przekupieniu broni nie dało dojść przeciwnikom do głosu. Dziesięć rund zdobytych z rzędu powinny mówić same za siebie. Gratisfaction i spółka byli całkowicie bezradni w obronie obszarów bombowych. Nawet jeśli próbowali odbić bombsite, próby te kończyły się fiaskiem. Renegades przerwało złą passę dopiero w ostatniej rundzie pierwszej połowy, kończąc ją wynikiem 10:5.

Już na początku drugiej połowy było widać stres, który wkradł się w szeregi Renegades. Coraz więcej popełnianych błędów, powodowały eskalowanie chaosu w ich głowach. Mimo że Australijczycy wygrali force'a po przegranej pistoletówce, to dali się zaskoczyć i Kazachy odpowiedziały pięknym za nadobne. To okazało się być gwoździem do trumny dla australijskiej drużyny. Mecz zakończył się niedługo później wynikiem 16:6.

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.