Sytuacja Complexity na StarLadder Majorze uległa pogorszeniu. Amerykanie przegrali starcie z HellRaisers i są bliscy odpadnięcia z turnieju. O krok od awansu znalazło się natomiast mousesports, które zwyciężyło pojedynek z AVANGAR.

• United States Complexity 5:16 European Union HellRaisers (Inferno)

HellRaisers od początku przejęło inicjatywę na mapie i zdecydowanie deklasowało swojego przeciwnika. Gra w ataku w wykonaniu międzynarodowego składu wyglądała imponująco, a to przełożyło się na wysokie prowadzenie 9:0. Complexity próbowało nawiązać równorzędną walkę z rywalem, jednak stać ich było na zdobycie zaledwie trzech punktów. Rezultat 3:12 nie był dobrym prognostykiem przed drugą połową, a sprawę pogorszyła jeszcze pistoletówka, gdzie dephh wraz z kolegami zmarnowali sytuację 5 vs 3 i wszyscy zostali wyeliminowali przez loWela. Szybki reset po zakupie force'a mógł dać drużynie nadzieję na powrót, lecz HellRaisers szybko przerwało passę porażek. Następnie Europejczycy spokojnie dokończyli spotkanie zwycięstwem 16:5.

• European Union mousesports 19:17 Kazakhstan AVANGAR (Inferno)

Początek starcia na Inferno należał do AVANGAR, które zaliczało tylko pojedyncze potknięcia, a poza nimi prezentowało się świetnie w grze obronnej. W pewnym momencie zespół z Kazachstanu wygrywał już 7:2 i dopiero wtedy byliśmy świadkami przejęcia inicjatywy w wykonaniu mousesports. Ekipa dowodzona przez karrigana dzielnie walczyła o zmniejszenie straty i tę próbę trzeba ocenić pozytywnie, bowiem przed przerwą przegrywała już tylko 6:9. Ponadto, drużyna na tym nie poprzestała i po zmianie stron wreszcie osiągnęła upragnione prowadzenie na poziomie 10:9. Na tym zakończyła się jednak jej seria. Z biegiem czasu mecz dostarczał coraz więcej emocji. Dorobek punktowy zespołów obu formacji był zbliżony, lecz to AVANGAR jako pierwsze zapewniło sobie rundy mapowe. Nie wykorzystało jednak żadnej z dwóch okazji, co oznaczało dogrywkę. Dodatkowy czas gry padł łupem „Myszy”, które mogły cieszyć się ze zwycięstwa 19:17.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.