Team Liquid awansował do fazy pucharowej Majora w Berlinie! Amerykanie znaleźli się wśród najlepszej ósemki dzięki wygranej z mousesports po dwóch zaciętych mapach.

0

Z początku widowisko na Mirage'u lepiej układało się dla mousesports. Wszystko za sprawą tego, że Myszy broniące BS-ów zaskoczyły Amerykanów na rundzie ze słabszym ekwipunkiem. Wybiło to lekko z rytmu terrorystów, ale nie na długo. Koniec końców i tak pierwsza połowa lepiej ułożyła się dla Liquid, które świetną ofensywą na fullu zapewniło sobie prowadzenie 9:6.

Po kilku odsłonach drugiej części meczu wydawało się, że amerykański skład szybko dokończy dzieło zniszczenia. Było to natomiast mylne myślenie, ponieważ ekipa karrigana przy rezultacie 7:14 nagle się obudziła. TL nie mogło znaleźć złotego środka, aby zatrzymać rozpędzoną formację z Europy. Ostatecznie doszło do dogrywki, w której mimo starań, podopieczni Rejina ulegli 17:19.

Dust2

Na D2 ponownie drużyna frozena wystartowała po CT. Tak samo jak wcześniej, obserwowaliśmy dość zaciętą rywalizację obu zespołów. Widać było, że zarówno jednym i drugim bardzo zależy na pozostaniu w Berlinie. Najlepiej obrazuje to wynik po piętnastu starciach, którym prowadzili Europejczycy – 8:7.

W połowie numer dwa nic nie uległo zmianie. Dalej byliśmy świadkami pięknego pojedynku pełnego zwrotów akcji. Ciężko opisać słowami, to co działo się na mapie. Formacje szły łeb w łeb, aż spotkały się na równi przy wyniku 15:15. Oznaczało to tylko jedno – przedłużenie zmagań o dodatkowe rundy! W nich szczęście stało po stronie Teamu Liquid i zobaczyliśmy jego triumf – 22:20.

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.