W pierwszych spotkaniach Majora w Berlinie doszło do dwóch bardzo dużych niespodzianek. NRG, jak i Vitality uznają wyższość kolejno DreamEaters oraz Syman Gaming!

• France Team Vitality 8:16 Russian Federation Syman

Francuzi zaczęli bardzo dobrze. Trzy szybkie wygrane potyczki napawały optymizmem fanów Vitality, lecz wtedy coś w ekipie NBKa się załamało i Syman rozpoczęło swoją dominację na mapie. Zawodnicy znad Sekwany z całych sił probowali przełamać obronę przeciwników, lecz nie udawało im się to i pierwsza część Dusta2 zakończyła się ich porażką 5:10. Druga pistoletówka padła tym razem łupem Syman Gaming, które grając niesamowicie w pierwszym meczu pokonało niekwestionowanego faworyta wynikiem 16:6.

• United States NRG 17:19 Russian Federation DreamEaters

Początek spotkania ku zaskoczeniu dużej ilości osób należał do formacji z Rosji. DeamEaters przez pierwsze pięć rund było bezbłędne, dzięki czemu mogli oni zbierać na swoje konto kolejne punkty. NRG starało się odpowiedzieć, lecz ich oponenci cały czas napierali. Do końca pierwszej połowy formacja Krada nie podłamała się pod naporem rywala, przez co wygrała ona 10:5. Po zmianie stron w pistoletówce lepiej zaprezentowali się Amerykanie, lecz od razu po tej rundzie DreamEaters postawiło się przeciwnikom i mimo tego, że szło im bardzo dobrze, to w pewnym momencie mając 15 punktów na swoim koncie coś się zacięło i Amerykanie wrócili po niesamowitym comebacku, doprowadzając do dogrywki. W niej CeRq nie podołała i przegrała wynikiem 17:19.

Za polską transmisję odpowiada firma FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.