W obu pierwszych zmaganiach trzeciego dnia Fazy Nowych Legend na Majorze byliśmy świadkami niesamowitych emocji. Z triumfów cieszyli się reprezentanci mousesports i AVANGAR!

  • European Union mousesports 19:17 Russian Federation Natus Vincere (Inferno)

Na`Vi zwyciężyło pierwszą rundę w meczu, ale szybko doczekało się odpowiedzi od rywala. Myszy bowiem ze słabszym ekwipunkiem były w stanie namieszać, przez co grono Zeusa broniące BS-ów mocno ucierpiało ekonomicznie. Terroryści budowali swoją przewagę, lecz nie mogło to trwać wiecznie. W końcu nadeszło przełamanie ze strony CT. Boombl4 i spółka uratowali trochę swój rezultat. Po piętnastu starciach prowadzili 9:6, choć trzeba przyznać, że to wciąż była teoretycznie lepsza sytuacja dla mousesports, które już zacierało ręce przed drugą częścią widowiska. W praktyce jednak okazało się, że podopieczni kane również umieją grać kombinacyjnie w ofensywie, przez co formacja karrigana miała wielkie problemy i cały czas goniła przeciwnika z wynikiem. Ostatecznie udało im się doprowadzić do remisu 15:15, który oznaczał dogrywkę. W niej dosłownie na styk triumfowali.

  • United States Team Liquid 18:22 Kazakhstan AVANGAR (Inferno)

AdreN i spółka póki co nie błyszczeli na tym Majorze, a dziś podjęli najlepszy skład świata według rankingu HLTV. Choć z początku ekipie z Kazachstanu nic nie wychodziło, to z czasem wzięła się w garść i pokazała, że potrafi pojedynkować się z tak mocnymi Amerykanami. Całe zmagania potrwały aż do dodatkowych rund, ponieważ po trzydziestu rywalizacjach tablica wyników wskazywała rezultat 15:15. Chyba nikt nie spodziewał się, że koniec końców spotkanie 22 do 18 wygra AVANGAR!


Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.