Ponownie FaZe Clan nie radzi sobie w swoim meczu, mimo dobrej gry Filipa „NEO” Kubskiego. Dodatkowo G2 Esports zdeklasowało MIBR.

  • European Union FaZe Clan 9:16 Serbia CR4ZY (Mirage)

Pierwsze trzy rundy były bardzo wyrównane, lecz wpadły na konto FaZe, które skutecznie rozbrajało bombę. W trzeciej potyczce zabłysnął NEO, który wyeliminował trzech rywali i pozwolił swojemu sojusznikowi unieszkodliwić ładunek wybuchowy. Jednak później serbska formacja zaczęła odrabiać straty, aż ostatecznie wyszła na prowadzenie. Ponownie w FaZe brakowało raina, który strzelecko odstawał od pozostałych kolegów z zespołu. W ostatniej rundzie przed zmianą stron europejska ekipa skutecznie odbiła bombsite A, zapewniając sobie wynik 6:9.

EspiranTo ponownie popisał się swoimi umiejętnościami, podobnie jak we wczorajszym meczu z NiP, wyeliminował trzech rywali w pistoletówce. Później FaZe przegrało pierwszego fulla, dopiero drugi atak z pełnym ekwipunkiem przerodził się w wygraną. W kolejnej potyczce swoimi umiejętnościami popisał się Filip „NEO” Kubski, który wygrał sytuację jeden na trzech. Jednak to byłoby na tyle. FaZe przegrało z Serbami wynikiem 9:16.

  • Brazil MIBR 4:16 France G2 Esports (Inferno)

Francuzi rozpoczęli mecz po stronie atakującej i już od pierwszej rundy całkowicie zdominowali przeciwników. Brazylijczycy, przypomnijmy grający ze swoim trenerem, zdecydowanie odstawali umiejętnościami od swoich rywali. Łatwe wejścia na obszary bombowe zmuszały reprezentantów MIBR do częstego zachowywania broni. Mimo że grali po teoretycznie łatwiejszej stronie, do końca pierwszej połowy wygrali zaledwie trzy rundy. To opłakany wynik jak na tę lokację.

Po zmianie stron FalleN i spółka nie poradzili sobie lepiej. Zdolali wygrać tylko pierwszego fulla, a margines błędu już dawno im się skończył. Spotkanie zamknięte zostało wynikiem 4:16.


Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.