Nie było łatwo, ale Francuzi reprezentujący Vitality pozostali na Majorze! Z bilansem 3-2 przeszli do kolejnego etapu. W decydującym starciu pokonali Grayhound.

 France Vitality

2

Faza Pretendentów
StarLadder Major Berlin 2019
Bilans 2-2

Dust2
(13:2; 3:3)

Overpass
(4:11; 10:5)

Inferno
(11:4; 5:6)

Australia Grayhound

1

Dust2

Mecz od samego początku układał się wspaniale dla Vitality. Francuska gwiazda – ZywOo robiła gigantyczną robotę, co skutkowało łatwo zdobywanymi punktami przez faworyzowany zespół. Grayhound próbowało różnych ataków, ale antyterroryści byli perfekcyjnie przygotowani na praktycznie każdy możliwy wariant. Przez całą pierwszą połowę drużyna z Francji uległa tylko dwa razy.

Po zmianie stron nic wielkiego się nie wydarzyło. Australijczycy szybko przegrali wynikiem 5:16 i udali się ochłonąć.

Overpass

O dziwo na Overpassie role się odwróciły. Team Vitality najpierw gładko przejechał się trzykrotnie po enemy, a później… zgasł. Ciężko stwierdzić, co stało się z ALEXEM i spółką, ale ich taktyki nie działały przeciwko pięciu zawodnikom z Australii. Zresztą wystarczy spojrzeć na rezultat, którym podopieczni XTQQQ przegrali odsłonę numer jeden – 4:11.

Gdy wydawało się, że grono malty zwycięstwo ma już w garści, maszyna z NBK na czele ruszyła! Minęło kilkanaście minut, a na tablicy wyników już widniał remis 12 do 12. Nie był to jednak koniec, bo aby powrót zaliczyć do udanych, trzeba na swoje konto wpisać szesnaście oczek, a do tych brakowało Francuzom jeszcze czterech. Byli blisko, żeby tego dokonać, ale wyprzedziło ich Grayhound, które triumfowało 16:14!

Inferno

Inferno zdecydowało o tym, kto pożegna się z Majorem, a kto przejdzie dalej i zawalczy o play-offy wśród legend. Na nim lepiej weszli w zawody doświadczeni reprezentanci klubu esportowego, którym zarządza, m.in. Fabien Devide. Widać było w nich ogromną pewność siebie. Skutkowała ona agresją w CT, z którą nie radzili sobie terroryści. Po piętnastej potyczce Vitality prowadziło 11:4.

Druga połowa potrwała jeszcze trochę, ponieważ nagle przy stanie 5:15, australijski skład wziął się w garść. Powalczył przez kilka następnych rund, aż nadeszło to, co nieuniknione, czyli wygrana TV 16:10.

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.