AVANGAR z problemami, lecz spełnia plan minimum. Kazachski skład awansuje do Fazy Legend pokonując w meczu o wszystko drużynę Syman Gaming.

1

AVANGAR skutecznie przeprowadziło atak na obszar bombowy A w pierwszej pistoletówce tej mapy, lecz Syman zaskoczyło swoich rywali już w następnej potyczce. To wybiło z rytmu drużynę AdreNa, która przez długi czas nie mogła znaleźć sposobu na skuteczne przejęcie bombsite'ów. Mimo że w pełni kazachski skład uchodzi za doświadczoną drużynę, to ponownie nie potrafili wyciągać wniosków ze swoich błędów. Dopiero w dziewiątej rundzie, przy wyniku 9:2, Jame i spółka zaczęli odrabiać straty. Bardziej przez błędy Syman, niż przez odmienioną swoją grę, AVANGAR zakończyło pierwszą połowę z jednopunktową przewagą. Zaraz przed zmianą stron qikert dał o sobie znać eliminując całą przeciwną drużynę.

Druga pistoletówka wpadła na konto Syman, przez co ponownie wyszli na prowadzenie. Jednak nie mogli się cieszyć z niego zbyt długo, gdyż już na pierwszym fullu AVANGAR świetnie poradziło sobie z odbiciem obszaru bombowego B. Kazachski skład zgarnął aż sześć rund z rzędu i potknęli się dopiero gdy Syman z samymi pistoletami szybko przejęło bombsite B. Jednak był to trzeci i ostatni punkt zdobyty przez Syman Gaming. Mapa zakończyła się wynikiem 16:10 i mimo początkowych problemów AVANGAR, można powiedzieć, że przebrnęli przez tą lokację dość łatwo.

Druga mapa rozpoczęła się bardzo podobnie do poprzedniej. AVANGAR wygrało pistoletówkę, lecz Syman zaskoczyło rywali podczas swojego force'a. Jednak tym razem AdreN i spółka obudzili się o wiele szybciej, doprowadzając do remisu 3:3. Walka na tej lokacji była o wiele bardziej wyrównana, a obydwie drużyny grały punkt za punkt. Taki stan rzeczy utrzymywał się do dziesiątej rundy, gdzie zobaczyliśmy kolejny remis, a później AVANGAR zaczęło rozdawać karty. Fenomenalna dyspozycja Jame'a i SANJIego spowodowała, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 9:6.

Keoz po rozbrojeniu bomby w granacie dymnym zapewnił swojej drużynie wygraną w drugiej pistoletówce. Kolejne dwa ataki AVANGAR przyniosły im podłożoną bombę, lecz dwukrotnie nie byli w stanie obronić ją wystarczająco długo by zdetonować bombsite. Przez to Syman odrobiło straty, a następnie objęło prowadzenie. W pełni kazachski skład nie miał pomysłu na skuteczny atak, a popełnione błędy eskalowały. Syman Gaming wygrało wynikiem 10:16.

Dust2

Syman okazało się lepsze w przedostatniej pistoletówce tej serii, lecz AVANGAR przejęło inicjatywę już podczas swojego pierwszego fulla, przeprowadzając skuteczny atak na obszar bombowy A. Jame i spółka przeprowadzili łącznie siedem udanych ataków pod rząd, gwarantując sobie potężną przewagę. Wtedy Syman zdołało przerwać dobrą passę przeciwników, głównie dzięki entryfragom Ramz1ka, który popisał się umiejętnościami snajperskimi. Jednak tym razem AVANGAR potrafiło wyciągnąć wnioski ze swoich błędów i tym razem zakończyli pierwszą połowę wynikiem 10:5.

Drużyna AdreNa świetnie poradziła sobie z odbiciem obszaru bombowego A, co zmaksymalizowało ich szansę na zwycięstwo całego meczu. Syman nie zdołało ani razu przełamać obrony swoich przeciwników. Powodem mogła być zbyt sztywna gra, którą z łatwością czytali ich rywale. Trzecia mapa zakończyła się wynikiem 16:5.

Za polską transmisję odpowiada agencja gamingowa FantasyExpo. Mecze będzie można oglądać na kanale Piotra „Izaka” Skowyrskiego na platformie twitch.tv. Więcej informacji o Majorze znajdziecie tutaj.