W ubiegłym tygodniu nie wydarzyło się nic znaczącego na esportowej scenie CS:GO, przez co pozycje drużyn w rankingu zmieniły się w niewielkim stopniu. W zestawieniu pojawiła się za to nowa polska drużyna czyli Farming Simulator w składzie oskarish, morelz, mono, STOMP i Olfii.

Na świecie tylko kosmetyczne zmiany. Z TOP10 wypadło G2, na ich miejsce wskoczyli zaś gracze NiPu. Pozycjami zamienili się także zawodnicy Na'Vi i BIG. W dalszych rejonach rankingu warto odnotować kolejny awans Virtus.pro, znajdujące się już na 14. miejscu. Jest to najwyższa pozycja organizacji od 23 kwietnia 2018 roku, kiedy to barwy VP reprezentowali jeszcze NEO, byali, Snax, pasha i MICHU.

  1. France Vitality (-)
  2. Denmark Heroic (-)
  3. Denmark Astralis (-)
  4. Germany BIG (+1)
  5. Russian Federation Natus Vincere (-1)
  6. European Union OG (-)
  7. Brazil FURIA (-)
  8. United States Evil Geniuses (-)
  9. Sweden NiP(+2)
  10. European Union FaZe (-1)

Trochę ciekawiej jest na polskiej scenie. Wisła Kraków utrzymała się na wysokiej 37. pozycji. Małe kroki do przodu wykonali także gracze Illuminar, Izako Boars, a także PACT. Spory spadek, bo aż o 6 pozycji zaliczyli za to gracze x-kom AGO. Również notowania AVEZ poleciały na łeb, na szyję, łącznie o 12 lokat. Warto za to odnotować pojawienie się w rankingu zespołu Farming Simulator, czyli oskarisha, morelza, mono, STOMPA i Olfiiego. Obecność trójki ze „starego Illuminar” spowodowała, że Farming Simulator jest niejako kontynuuacją x-komu, a później iHG.

6. European Union/Poland OG/mantuu (+1)

18. Germany/Poland Sprout/dycha, snatchie (-1)

37. Poland Wisła Kraków (-)

48. Poland Illuminar (+1)

52. Poland Izako Boars (+3)

53. Poland x-kom AGO (-6)

55. Poland PACT (+2)

63. Poland AVEZ (-12)

94. United States/Poland  Envy/MICHU (nowi)

133. Poland Farming Simulator (nowi)

197. Poland Gaminate (-5)

219. Poland Honoris (-6)