Peter „stanislaw” Jarguz może wkrótce wrócić na serwer. Kanadyjczyk poczynił jednak ogromny zjazd, bowiem wszystko wskazuje na to, że zasili szeregi amerykańskiego Detonate.

Ubiegły rok lekko mówiąc nie był najlepszy dla stanislawa. Przez wszystkie ostatnie miesiące Kanadyjczyk zmagał się z wieloma problemami. Po przerwie wakacyjnej poprosił on organizację o dłuższy odpoczynek, tłumacząc, że nie jest gotowy psychicznie na kolejne międzynarodowe podróże. Po powrocie do składu Evil Geniuses 27-latek mocno zawodził, przez co raczej nie był łakomym kąskiem dla najlepszych amerykańskich klubów podczas zimowej szufli.

stanislaw nie mogąc liczyć na angaż w żadnej lepszej drużynie za oceanem, zdecydował się najwyraźniej skorzystać z oferty Davida „Delty9” Shafera. Amerykanin otrzymał od organizacji Detonate zielone światła, aby stworzyć zespół na nowy sezon według własnej wizji. W ten sposób 24-latkowi udało się  zwerbować do swojego rosteru byłego reprezentanta Evil Geniuses, którego nick widnieje już na stronie drużyny na platformie ESEA.

Detonate już wkrótce rozpocznie zmagania w lidze ESL Challenger League (dawniej ESEA Premier), gdzie stawi czoło takim zespołom, jak MIBR, Team One czy Party Astroanuts. Rozgrywki te wystartować mają już 25 stycznia. Póki co nie wiemy, kto jeszcze wejdzie w skład amerykańskiej organizacji oprócz stanislawa oraz Delty9.