Peter „stanislaw” Jarguz udzielił obszernego wywiadu przed rozpoczęciem BLAST Premier Spring Final 2021. Kanadyjczyk wypowiedział się między innymi o Michale „MICHU” Mullerze.

stanislaw to jeden z graczy o najdłuższym stażu w barwach Evil Geniuses, będący w organizacji od otwarcia dywizji CS:GO. Zespół w 2021 roku przeprowadził jednak dwie zmiany, które wpłynęły na wyniki. W 2020 roku EG znalazło się nawet na 1. miejscu rankingu HLTV, kilkanaście dni temu zaś zespół zajmował dopiero 38. miejsce na świecie. Przed rozpoczęciem finałów BLASTA Kanadyjczyk został przepytany, poruszono między innymi temat zmian i nowych kolegów w składzie. Postanowiliśmy wybrać i przetłumaczyć fragmenty wywiadu dotyczące MICHA.

To był ciężki okres przejściowy. tarik to typ gracza, który zawsze kreował sporo przestrzeni i nie był w ogóle samolubny –  Ethan z resztą tak samo. Strata takich graczy zawsze zaboli drużynę. Musieliśmy przerobić wiele pozycji i taktyk, aby MICHU i oBo przyzwyczaili się do naszego stylu gry. Dlatego kilka pierwszych meczów było dla nas tak trudnych, ponieważ wciąż szukaliśmy nowych rozwiązań. 

Teraz wróciliśmy na bootcamp, zaczęliśmy od nowa i zbliżamy się do rozwiązania tych spraw i ustawienia wszystkich na właściwych miejscach. 

Następnie stanislaw został zapytany o przykłady zmian pozycji na mapie i jak wygląda dopasowywanie do nich nowych graczy.

Chociażby Inferno. Jeśli chcieliśmy robić halls pop (wychylenie po flashu na dywanach – przyp.red), to tarik potrafił wyciągać nóż i wychylać skacząc z nim, MICHU nie jest tego w stanie zrobić bo jego czułość myszy wynosi 0.0 (śmiech).  Musimy więc tam umieścić mnie, albo oBo, ktoś inny musi wychylać pierwszy. Wszystko sprowadza się do tego, że trzeba jak najlepiej wykorzystać mocne strony każdego zawodnika, a po stracie tarika musimy dowiedzieć się, kto może wypełnić tę pustkę. 

Później Kanadyjczyk miał wymienić mocne strony MICHA.

To po prostu świetny teammate. Ciężko pracuje, jest bardzo dobrym aimerem, jest bardzo spokojnym graczem, potrafi wnieść wiele pomysłów do drużyny. Nie mam o nim nic złego do powiedzenia.

Zawodnik odniósł się również do słabej formy Brehze'a, której zapaść nastąpiła właśnie po wprowadzeniu MICHA do drużyny.

Brehze odczuł zmiany najmocniej, pewnie dlatego ma teraz słabszy okres, ale zbytnio nas to nie martwi – na pewno za niedługo wróci do formy, to znakomity gracz.

Wywiad pojawił się na portalu HLTV, pełna wersja w języku angielskim znajduje się tutaj.