Audric „⁠JaCkz⁠” Jug zostaje przesunięty na ławkę rezerwowych w G2 Esports, więc francusko-bałkański skład rezygnuje z rozwiązania sześcioosobowego.

Zjednoczenie braci Kovač pod banderą G2 Esports było jednym z najgłośniejszych transferów 2020 roku. Zakontraktowanie Nikola „⁠NiKo⁠” Kovač okazało się nie tylko sensacyjnym ruchem, ale również przepustką do szybkiego powrotu do najlepszej światowej dziesiątki dla tego zespołu. Wcześniej G2 Esports jasno zakomunikowało, że nie jest zainteresowane sześcioosobowym składem, dlatego w ciągu ostatnich miesięcy wielokrotnie widzieliśmy wiele wariantów tego składu w oficjalnych meczach. W trakcie tych testów okazało się, że Audric „⁠JaCkz⁠” Jug zasługuje na odsunięcie od „wyjściowej piątki”.

Mieliśmy sześciu graczy, o różnych profilach oraz wartościach, więc naszym celem było określenie jaka mieszanka okaże się dla nas najlepsza. Wszystko rozchodzi się o balans, synergię i nawet jeśli możemy przewidzieć pewne sprawy, serwer zawsze zweryfikuje je najlepiej. Nasze testy skupiły się na JaCkzie oraz AMANKU i szybko doszliśmy do wniosku, że nasz system bardziej zyskuje na wartościach tego drugiego. 

 – Jérôme ‘NiaK’ Sudrie, trener G2 Esports

Audric „⁠JaCkz⁠” Jug wciąż posiada ważny kontrakt, a G2 Esports chętnie rozpatrzy możliwości potencjalnej sprzedaży gracza. Jednakże organizacja pozwoliła mu wstępnie przebadać możliwości na nadchodzący rok.