Przed nami dzień pełen emocji związanych z naszymi rodakami. Wystąpią oni bowiem w kilku pojedynkach na międzynarodowej arenie.

Na początek o 16:30 do akcji wkroczą reprezentanci x-kom AGO Izako Boars. Zmierzą się oni w derbach Polski w ramach pierwszej rundy szwajcarskiego systemu w LOOT.BET Season 8. Faworytem na papierze wydają się być Dziki. To właśnie one od dłuższego czasu trzymają się w tym samym składzie i krok po kroku idą w dobrym kierunku. Na ten moment w ESEA Advanced posiadają bilans 9/0. Jastrzębie natomiast dokonały ostatnio dwóch zmian w drużynie. Grono Dominika „GruBy” Świderskiego rozstało się z Oskarem „oskarish” Stenborowskim oraz przesunęło na rezerwę swojego dotychczasowego snajpera – Miłosza „mhL” Knasiaka na jego własną prośbę, ponieważ młody gracz chce się skupić na szkole, w której obecnie jest w klasie maturalnej. Luki w zespole wypełnili Brajan „dgl” Lemecha i Eryk „leman” Kocięba. Ciężko zatem aktualnie ocenić dyspozycję AGO. Jest ona raczej randomowa, ponieważ potrzeba czasu, aby po dokonanych roszadach ekipa zaczęła odpowiednio działać.

Później o 17:00 będziemy świadkami jednego z lepszych widowisk – Sprout vs. forZe. Zarówno jedni, jak i drudzy są wysoko w światowym rankingu HLTV. Po obu piątkach możemy się spodziewać pięknego CS-a. Nie pozostało nam nic innego, jak oczekiwać startu tej bitwy, której stawką będą oczka w tabeli przedsionku ESL Pro League.

Następnie o 18:15 czekają nas dwa starcia odbywające się jednocześnie. AVEZ vs. Nexus Actina PACT kontra HellRaisers. Oba spotkania rozegrane zostaną w 35. edycji europejskich zmagań ESEA MDL. Póki co w tych potyczkach zarówno Ośmiornice, jak i podopieczni Vincenta „VinS” Jozefiaka nie radzą sobie zbyt dobrze. Ci pierwsi zajmują ostatnią pozycję w tabeli z jednym zwycięstwem i sześcioma porażkami na koncie, a drudzy trzynastą posiadając trzy triumfy nad rywalami i tyle samo przegranych, co AVEZ Esport. Pora więc wziąć się w garść i zacząć pokazywać się z lepszej strony w tych zawodach. W zasadzie, jak dobrze pójdzie, Dawid „lunAtic” Cieślak i spółka mogą dziś zgarnąć nawet sześć punktów w MDLU, ponieważ po podanym wyżej meczu czeka ich jeszcze rywalizacja z FATE, która rozpocznie się o 19:30.

O tej samej porze wystartuje także pojedynek między Sprout Nordavind ESEA MDL S35. Teoretycznie powinna to być łatwa przeprawa dla graczy niemieckiej organizacji, którzy w ostatnich tygodniach prezentują solidną formę w przeciwieństwie do przeciwnika.

Na koniec dnia będziemy obserwować na serwerze Wisłę All in! Games Kraków Endpoint. Wspomniane formacje również zagrają w ESEA MDL S35, w którym Biała Gwiazda póki co jako jedyna polska paczka wygląda porządnie. Ich dzisiejsze enemy nie należy jednak do najłatwiejszych do przejścia, więc mimo świetnego okresu Wisły Kraków – to może być zacięte widowisko.

Niżej przedstawiamy transmisje oraz formaty dzisiejszych spotkań: