Społeczność CS:GO oczekuje, że któregoś dnia zobaczymy Majora zorganizowanego przez markę BLAST. SPUNJ jednak wskazuje, że na ten moment to się nie wydarzy.

Wczoraj odbył się kolejny odcinek show „HLTV Confirmed”, w którym redaktorzy największego portalu o CS:GO rozmawiali m.in. o przyszłości gry w 2022 roku. Jednym z poruszonych tematów były turnieje rangi Major, które mogą odbyć się w przyszłym roku. Naturalnie jednym z potencjalnych organizatorów, który pojawił się w dyskusji była marka BLAST.

BLAST Premier to zdecydowanie jeden z najbardziej prestiżowych cykli turniejowych na scenie Counter-Strike'a. Zawody zrzeszają najlepsze drużyny z całego świata, lecz to nie jest to co wyróżnia ich na tle konkurencji. Turnieje ze stajni BLAST Premier zawsze cechują się najwyższym poziomem organizacji, niemalże zerowymi opóźnieniami oraz niepowtarzalną oprawą audio-wizualną. Ostatnie zawody, które odbyły się w Kopenhadze wraz z publicznością pokazały jak świetną robotę potrafi odwalić BLAST.

Jednak według prowadzącego programu HLTV Confirmed, Chada „SPUNJ” Burchilla, w najbliższej przyszłości nie zobaczymy Majora zorganizowanego przez BLAST. Powód jest bardzo prozaiczny – ludzie odpowiedzialni za cykl najzwyczajniej nie starają się o rangę Majora. Aby zorganizować Mistrzostwa Świata w CS:GO trzeba wystartować w przetargu, a włodarze BLASTA tego nie robią. Stąd nie powinniśmy oczekiwać, że Valve rozpocznie z nimi współpracę w przyszłym roku.