Dziś rozpoczęły się play-offy ESEA Premier. Niestety o miejsce w ESL Pro League Conference Season 16 nie powalczy żadna polska drużyna. Jedynym przedstawicielem naszego kraju w rozgrywkach pozostaje KEi.

Sprout w fazie grupowej ESEA Premier pokazało się z naprawdę dobrej strony. Kiełki zajęły w niej drugie miejsce, przegrywając jedynie z Copenhagen Flames oraz 1WIN, co dało drużynie KEia lepsze rozstawienie w play-offach. Na start fazy pucharowej zespołowi Polaka przyszło się zmierzyć z europejskim Finest.

Na pierwszej mapie Sprout w fatalnym stylu dało sobie wypuścić zwycięstwo z rąk, mimo to Kiełki potrafiły się w porę otrząsnąć i przebrnąć do kolejnej rundy play-offów ESEA Premier. W niej zespół KEia zmierzy się z BLINK, które dziś sensacyjnie pokonało Entropiq.

Początek play-offów ESEA Premier generalnie nie był udany dla uczestników ostatniego Majora. Porażkę w dzisiejszym spotkaniu zanotowało także Copenhagen Flames, które uległo GermerLegion. Duńczycy przez pozostałą część turnieju będą musieli sobie radzić w drabince przegranych, gdzie nie będą mieli już żadnego marginesu błędu. Jutro roeJ i spółka zmierzą się z SINNERS.

Wyniki dzisiejszych meczów:

Russian Federation Entropiq 0:2 BLINK Albania

Germany Sprout 2:1 Finest European Union

Denmark Copenhagen Flames 1:2 GamerLegion Sweden

Czech Republic SINNERS 1:2 1WIN Russian Federation