Sprout z każdym meczem wygląda coraz lepiej – dziś zespół KEia może awansować do wielkiego finału ESEA Premier, gdzie powalczy o miejsce w fazie Conference ESL Pro League.

ESEA Premier to szczególnie ważne rozgrywki dla drużyn nierywalizujących na co dzień na najwyższym poziomie. Zwycięstwo na turnieju otwiera przed zespołem drzwi ku ESL Pro League. W porównaniu do poprzednich sezonów triumfator 39. edycji ESEA Premier nie zapewni sobie jednak bezpośredniego miejsca w Pro Lidze, a będzie musiał je wywalczyć w fazie Conference.

Szczególnie bliski awansu do ESL Pro League Conference jest zespół KEia. Sprout w pierwszej rundzie play-offów pokonało Finest, a następnie bez większych problemów ograło BLINK. Dziś Kiełki zmierzą się z  GamerLegion. Zwycięzca tego pojedynku zapewni sobie miejsce w wielkim finale. Szwedzka formacja nie będzie jednak z pewnością łatwym rywalem dla podopiecznych BERRY’EGO. Isak i spółka w ESEA Premier pozostają niepokonani od 8 spotkań, wygrywając w tym czasie np. z Copenhagen Flames.

W przypadku niepowodzenia w dzisiejszym spotkaniu z GamerLegion Sprout będzie miało jeszcze jedną szansę, aby awansować do wielkiego finału ESEA Premier.  Kiełki wówczas spadną jednak do drabinki przegranych, a tam znajduje się już Entropiq oraz Copenhagen Flames, czyli uczestnicy ostatniego Majora, z którymi, póki co KEi i spółka woleliby uniknąć konfrontacji.

19:00 – Germany Sprout vs GamerLegion Sweden