Sprout najprawdopodobniej po przerwie wakacyjnej wróci w nieco odświeżonym składzie. Jak podaje HLTV – drużyna może pożegnać się z Denisem „denis” Howellem.

Pod koniec 2020 roku wspomniana organizacja ogłosiła chęć powrotu do w pełni niemieckiej dywizji CS:GO. Rozstała się zatem z Pawłem „dycha” Dychą i Michałem „snatchie” Rudzkim, a następnie przed rozpoczęciem nowego sezonu przedstawiła graczy, którzy załatali luki w zespole – Marko „kressy” Đorđevića oraz Fritza „slaxz” Dietricha.

Kolejny rozdział w historii Sprout wystartował podczas UNITED Pro Series Winter. Śmiało można stwierdzić, że kressy slaxz zaliczyli wymarzony debiut, ponieważ zwyciężyli podane wydarzenie zgarniając tym samym $19 544. Podopieczni Niclasa „enkay J” Krumhorna później dołożyli do tego jeszcze wygraną 2. edycji EDC i mistrzostwo Niemiec. Osiągali natomiast również gorsze rezultaty i ostatecznie po upływie kilku miesięcy nie przebili się na wyższy poziom, gdyż tych złych chwil było zdecydowanie więcej, niż dobrych. Aktualnie zajmują 35. pozycję w rankingu HLTV.

Bez dwóch zdań klub nie chciałby stać w miejscu lub się cofać, dlatego jak dowiedziało się HLTV – rozważa odsunięcie Denisa „denis” Howella od podstawowej piątki i ponowną próbę stworzenia międzynarodowej formacji. Warto podkreślić, że jest to zawodnik, który był częścią pierwszej drużyny podpisanej przez Sprout w 2017 roku i od tamtej pory poza krótką przygodą w BIG reprezentuje ich barwy. Wygląda jednak na to, że nadeszła pora, aby zakończyć tę współpracę.

Pozostaje nam czekać na oficjalne oświadczenie organizacji w tej sprawie. Jeżeli plotki się potwierdzą, skład Sprout będzie się prezentował tak:

  • Germany Timo „Spiidi” Richter
  • Germany Marko „kressy” Đorđević
  • Germany Josef „faveN” Baumann
  • Germany Fritz „slaxz” Dietrich
  • Germany Niclas „enkay J” Krumhorn – trener