Rosjanie bez większych problemów pokonali FunPlus Phoenix w wielkim finale DreamHack Open January. Kieszenie drużyny powiększają się o $35,000.

  • Russian Federation Spirit 3:0 European Union FunPlus Phoenix (Dust2 16:7; Nuke 16:6; Mirage 16:8)

Pierwsza lokacja dobrze rozpoczęła się dla Spirit, które wygrało pistoletówkę. Chwilę później formacja miała naprawdę spore problemy w defensywie, gdyż FPX wymierzało skuteczne ataki. Ekipa STYKO wyszła nawet przez moment na jednopunktowe prowadzenie. Wyraźnie podirytowani Rosjanie załączyli szósty bieg i zdobyli aż osiem punktów z rzędu! Ostatecznie triumfowali oni 16:7, a ze świetnej strony pokazał się degster, który przy zaledwie siedmiu zgonach zdobył 23 eliminacje.

Po chwili przenieśliśmy się na mapę wybraną przez FunPlus Phoenix. Drużyna Farlinga nie prezentowała na niej jednak nic specjalnego w przeciwieństwie do swoich rywali. Mir i spółka po raz kolejny dali prawdziwą lekcję gry przeciwnikom. Jako jedyny z całego składu FPX za Rosjanami nadążał zehN, który wykręcił rating 1.23. Jego koledzy nie radzili sobie już tak dobrze, przez co formacja przegrała 6:16.

Mapa Mirage była dla Spirit jedynie formalnością. Rosjanie wygrali 16:8, choć mogli to zrobić znacznie wcześniej. Nie udało im się jednak wygrać drugiej rundy pistoletowej, przez co FPX nadgoniło z wynikiem i mogło nawet myśleć o comebacku. Do tego nie doszło, przez co triumfatorem europejskiej odsłony DreamHack Open January 2021 zostało rosyjskie Spirit. Formacja za wygranie całego turnieju zainkasowała $35,000.