W trwającym 34. sezonie ESEA MDL – EU niestety nie będzie nam dane oglądać Spirit. Drużyna z Rosji postanowiła zrezygnować z występów w tej lidze.

Dziś o 17:00 mieliśmy być świadkami pojedynku między naszymi rodakami z Actiny PACT Spirit. Spotkanie w ramach ESEA MDL S34 – EU się jednak nie odbędzie, ponieważ rosyjska paczka wycofała się ze wspomnianych rozgrywek. Bez wątpienia to smutna wiadomość, ponieważ mir i spółka podnosili tym zawodom poziom. Są przecież aktualnie o krok od wejścia do TOP 10 światowego rankingu HLTV – zajmują 13. pozycję. Fajnie byłoby zatem zobaczyć, jak z tak ciężkim rywalem poradzą sobie inni uczestnicy przedsionku ESL Pro League.

Decyzja Teamu Spirit nie powinna natomiast nikogo dziwić. Rosjanie rywalizują obecnie w DreamHack Masters Spring – EU i pewnie to na nim chcą się w pełni skupić. Pula nagród DreamHacka wynosi aż $160 000. Jest więc o co walczyć!

Na koniec warto przypomnieć, że w ostatnich paru tygodniach Spirit cieszyło się ze zwycięstwa całego ESL One: Road to Rio – CIS. Co ciekawe – formacja choppera dokonała tego nie ulegając nawet w jednym starciu. Pokonała dosłownie każdego, kto stanął na jej drodze.