W rankingu HLTV widzimy pierwsze efekty IEM-u Katowice – awansami mogą poszczycić się najlepsze drużyny fazy Play-in. W górę powędrowały także notowania niektórych polskich ekip.

Na światowym szczycie ponowna zmiana, a raczej powrót do normalności – Astralis ponownie jest liderem rankingu, spychając na drugą pozycję Na'Vi. Ciekawiej dzieje się w dalszych rejonach – mowa przede wszystkim o Liquid i Spirit. Amerykańska drużyna startowała w Katowicach od fazy Play-in, którą przeszła bez problemu i jest już na 5. miejscu. Spirit zaś to czarny koń IEM-u – Rosjanie dotychczas są niepokonani. Efekt? Awans aż o 9 pozycji i okupacja obecnie 7. lokaty. Bez wątpienia to nie koniec „runu” Spirit. W obecnym notowaniu podliczono bowiem jedynie punkty za fazę Play-in. Tym samym Spirit dopiero za tydzień otrzyma swoje punkty za zwycięstwo w grupie, podobnie jak Liquid. Warto odnotować również całkiem pokaźny awans Gambit na 15. pozycję – ekipa Hobbita jest coraz bliżej swojego historycznego peaku, czyli 13. miejsca.

  1. Denmark Astralis (+1)
  2. Russian Federation Natus Vincere (-1)
  3. France Vitality (-)
  4. Germany BIG (-)
  5. United States Liquid (+2)
  6. Kazakhstan Virtus.pro (+1)
  7. Russian Federation Spirit (+9)
  8. Denmark Heroic (-2)
  9. European Union Complexity (-1)
  10. Brazil FURIA (+1)

Na polskiej scenie również kilka zmian. Anonymo, mimo że nie gra, to i tak pnie się w górę, notując awans o kolejne trzy pozycje. To samo można powiedzieć o x-kom AGO, które zajmuje już 51. lokatę i jest o krok od TOP50 świata. Awansem może pochwalić się również Biała Gwiazda, obecnie ulokowana na 69. miejscu. Niestety brak aktywności nie pomaga drużynom, które znajdują się w nieco dalszych rejonach rankingu. Być może trwające Snow Sweet Snow będzie bodźcem do poprawy sytuacji chociażby Illuminar.

12. European Union/Poland OG/mantuu (+1)
34. European Union/Poland ENCE/dycha (-1)

40. Poland Anonymo (+3)
46. Poland Izako Boars (-2)

51. Poland x-kom AGO (+8)
52. Poland Styl Dunów (-5)

69. Poland Wisła Kraków (+7)

74. Poland Illuminar (-20)

77. Poland Honoris (-15)

79. Poland PACT (-13)

108. Poland Pompa Team (-10)
159. Poland TPT (-16)