Założyciel Anonymo Esports odniósł się do zamieszania wokół dywizji CS:GO otwarcie przyznając, że skład przejdzie restrukturyzację.

Tak jak widzieliście we wpisach Zawodników, skład przejdzie gruntowną restrukturyzacje. To co nas spotka w 2022 będzie nową drużyną. Jest w tym wszystkim dużo smutku, ale to nadal początek drogi dla Anonymo. Przyszły rok chcemy zacząć z czystą kartą. – napisał na swoim twitterze Mateusz Kowalczyk, założyciel organizacji Anonymo Esports, odnosząc się do słów Pawła „innocenta” Mocka oraz Michała „snatchie” Rudzkiego.

Słowa Sówka nie pozostawiają zbyt wiele pola do interpretacji – w przyszłym roku zobaczymy zupełnie nowy skład dywizji CS:GO w Anonymo. Decyzyjny głos w sprawie nowego zespołu mają mieć Snax, Innocent oraz IMD, czyli tak jak to miało miejsce przez cały rok 2021.

Skład CS:GO w Anonymo rozpoczął sezon dając polskim kibiców wielkie nadzieje. Zaledwie po kilku miesiącach wspólnej gry, udało im się awansować do 3 sezonu FLASHPOINT, czyli turnieju z ekosystemu Majora. To mocno zwiększyło oczekiwania stawiane przez polskich widzów, ale z pewnością sami zawodnicy poczuli głód wielkich sukcesów. Na transmisjach z meczów w tych rozgrywkach pojawiało się stale kilkadziesiąt tysięcy osób, lecz nie przełożyło się to na wynik Anonymo.

Niestety druga połowa roku wyglądała zdecydowanie gorzej. Zespół rozstał się z Kamilem „KEiem” Pietkunem oraz Wiktorem „mynio” Krukiem i nie mógł odnaleźć swojej świadomości i zaczął borykać się z gigantycznymi problemami. Lekiem na to miało być zakontraktowanie Karola „rallena” Rodowicza oraz Michała „snatchie” Rudzkiego, którzy spędzili w organizacji ostatni kwartał 2021 roku.

Przyjęcie dwóch weteranów z pewnością zwiększyło tzw. skill-gap w zespole, ale razem z tym przyszły kolejne oczekiwania. Mimo to drużynie nie udało się wywalczyć nawet tytułu ESL Mistrzów Polski, a na tych zawodach skupiła się organizacja, wycofując się z Polskiej Ligi Esportowej. To mogą być powody, dla których Anonymo chce rozpocząć rok czystą kartą i odciąć się od minionego 2021 roku.