Dziś rozpocznie się walka w drugich otwartych eliminacjach do FLASHPOINT 2. Na liście uczestników oczywiście nie zabraknie polskich formacji.

Sobota kojarzy się raczej z dniem, w którym większość w końcu może złapać oddech po ciężkim tygodniu pełnym pracy. Zespoły z Polski nie będą mogły sobie jednak pozwolić na odpoczynek. O 13:00 wystartują bowiem drugie otwarte kwalifikacje do ligi organizowanej przez FACEITA, której pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów.

Pierwsze eliminacje kompletnie nie poszły po myśli naszych rodaków. Wszyscy pożegnali się ze zmaganiami już pierwszego dnia. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie znacznie lepiej i będziemy mieć powody do radości. Do akcji ponownie wkroczą m.in. reprezentanci Actiny PACTWisły All in! Games KrakówIlluminar GamingAVEZ Esportx-kom AGO. W rozgrywkach zabraknie niestety Izako Boars, które zdecydowało odpuścić sobie tę rywalizację. Szkoda, ponieważ w minionych tygodniach Dziki prezentują naprawdę solidnego CS-a. Dla przypomnienia – w ESEA Advanced posiadają bilans 9/0, a w LOOT.BET S8 1/0 po triumfie nad Jastrzębiami.

Jeżeli chodzi o mocniejsze ekipy spoza Polski, które również zagrają w kwalifikacjach, to będziemy obserwować takie drużyny, jak Galaxy Racer oraz Espade zajmującą obecnie 29. pozycję w światowym rankingu HLTV. Ci pierwsi w poprzedniej turze zawodów wyeliminowali PACT. Być może zatem dziś pojawi się okazja dla grona Dawida „lunAtic” Cieślak, aby się zrewanżować.