HLTV zaprezentowało dziś zestawienie, w którym znaleźli się zawodnicy z największą ilością wyróżnień w postaci miejsca w rankingu TOP 5 graczy roku. Jednym z nich jest nasz rodak – Janusz „Snax” Pogorzelski.

Jeszcze kilka lat temu Janusz „Snax” Pogorzelski był częścią legendarnego zespołu Virtus.pro. Razem z resztą swojej ekipy latał na turnieje po całym świecie, osiągał ogromne sukcesy i jednocześnie na koniec sezonów zazwyczaj był brany pod uwagę, jeśli chodzi o ranking najlepszych graczy roku. Wynikało to z wygrywanych przez VP wydarzeń i świetnych występów indywidualnych Janusza. Niżej przedstawiamy wszystkie lata, w których Pogorzelski znalazł się w podanym zestawieniu.

  • 2014 rok – 4. miejsce
  • 2015 rok – 4. miejsce
  • 2016 rok – 5. miejsce
  • 2017 rok – 20 miejsce

Przez pozycje wywalczone od 2014 do 2016 roku Polak trafił na listę zawodników, którzy najwięcej razy otrzymywali tego typu wyróżnienie od portalu HLTV. Zajął na niej 4. miejsce, a przed nim znaleźli się kolejno – Nikola „NiKo” Kovač, Oleksandr „s1mple” Kostyliev i Nicolai „dev1ce” Reedtz, który nie rusza się z TOP 5 od 2015 roku.

Aktualnie Snax reprezentuje barwy nowej polskiej organizacji Anonymo Esports. To właśnie pod tą banderą stara się wrócić do gry na najwyższym poziomie.