Europejska drużyna c0ntact rozpoczęła poszukiwanie nowych graczy. Organizacja obecnie testuje Owena „smooya” Butterfielda i Lotana „Spinx” Giladiego, którzy mają zastąpić SHiPZa oraz emiego – donosi Jarek „DeKay” Lewis.

Smooya od dłuższego czasu pozostaje nieaktywnym, wciąż czekającym na oferty graczem. Brytyjczyk w marcu rozstał się z Chaosem, znany jest jednak głównie ze swojej gry w BIG, gdzie spędził prawie dwa lata. W tym czasie gracz wystąpił na Majorze w Londynie czy dotarł do finału ESL One Cologne 2018. W bliższej przeszłości w karierze smooyi brak jednak tak spektakularnych sukcesów.

Mimo to 21-latek pozostaje gorącym kąskiem na rynku transferowym CS:GO. Zawodnikiem zainteresował się c0ntact, który zamierza wkrótce wymienić dwóch zawodników. Na wylocie z drużyny znaleźli się bowiem Georgi „SHiPZ” Grigorow oraz Luka „emi” Vuković. Póki co nie znamy następców, bowiem smooya i Spinx przechodzą dopiero okres próbny.

Spinx z kolei to mniej znany gracz pochodzący z Izraela. 19-latek ma małe doświadczenie na międzynarodowej scenie, ostatnio występował w mixie zwanym Tikitakan. Zawodnik jednak wyróżnił się na innym polu – jest liderem rankingu FACEIT Pro League (FPL) w sierpniu. .

c0ntact z pewnością szuka różnych rozwiązań, od kiedy wyraźnie obniżył loty. Zespół od dawna nie wygrał żadnego turnieju, był też tłem w rozgrywkach, gdzie brały udział wyżej rozstawione drużyny. Gwoździem do trumny obecnego składu było wypuszczenie nexy i huNtera do G2 – od tamtej pory drużyna przestała się rozwijać, aż w końcu dotarła do krytycznego momentu, kiedy jedynie zmiany w rosterze mogą pomóc.