Owen „smooya” Butterfield poinformował, że jego kolegom z drużyny nie udało się uzyskać wizy. Oznacza to, że Illuminar pojedzie na turniej RMR.

Od samego rana kapitan Benched Heroes informował o przebiegu procesu wizowego Buğry „Calyxa” Arkına, od którego zależało czy zespół poleci na Maltę grać w europejskim turnieju RMR. Przed chwilą brytyjski snajper poinformował, że ponownie odrzucono wniosek, więc BH nie będzie mogło pojechać na Maltę.

Zgodnie z komunikatem wystosowanym przez organizatora turniejów, firmę ESL, pierwszym zespołem, który jest w kolejce na miejsce Benched Heroes jest nasze polskie Illuminar Gaming. Najprawdopodobniej w ciągu kilku godzin pojawi się oficjalna informacja o tym, że polski zespół wystąpi na EU RMR i będzie walczyć o bilet na IEM Major Rio 2022. Europejskie turnieje RMR wystartują równo za tydzień, czyli 4 października o godzinie 11:00. 32 najlepszych drużyn ze Starego Kontynentu będzie grać o szesnaście miejsc na Majorze. Najbliższe Mistrzostwa Świata w Rio de Janeiro będą drugimi pod względem wielkości puli nagród, wszak do zgarnięcia będzie $1.250.000.

Wiele wskazuje na to, że nie jest to ostatnia zmiana w liście uczestników EU RMR. ESL ma w planach rozegrać mecze dogrywkowe, które zadecydują o kolejności zajmowania potencjalnych wolnych miejsc, w których weźmie między innymi Anonymo. Plotki mówią o bardzo dużych problemach wizowych rosyjskich zawodników, którzy nie mogą opuścić kraju ze względu na wojnę i trwającą mobilizację w ich kraju.