Owen „smooya” Butterfield szuka nowej przygody. Właśnie zakończył się bowiem jego próbny epizod w c0ntact, podczas którego nie czuł się zbyt dobrze, gdyż nie był głównym snajperem.

Nie oszukujmy się – kiedy zabierasz AWP z rąk zawodnika, który snajperem był od zawsze i zawsze czuł się z tą bronią najmocniej, zazwyczaj popełniasz błąd. Tak było chociażby z Filipem „tudsoN” Tudevem w Secret i teraz z Owenem „smooya” Butterfieldem w c0ntact, do którego Brytyjczyk dołączył w sierpniu tego roku. Jak jednak dziś się dowiedzieliśmy – nie będzie dłużej częścią tej formacji właśnie przez zły podział ról, który nie dawał Owenowi możliwości zaprezentowania swojej siły ze snajperką.

Oczywiście jest to zrozumiałe. c0ntact Gaming posiada przecież AWPera, którym jest Otto „ottoNd” Sihvo i najwidoczniej nie zamienia nic w tej sprawie zmieniać. Tym samym naturalnym ruchem było po prostu zakończenie współpracy z Butterfieldem, aby mógł iść rozwijać się gdzieś indziej.

Przypominamy, że w przeszłości smooya występował m.in. pod banderą Chaos, w którym widać było, że czuje się świetnie. Niestety jego problemy wizowe i sytuacja na świecie nie pozwoliły mu kontynuować działań z tą drużyną.

Aktualnie skład c0ntact wygląda zatem następująco:

  • Finland Otto „⁠ottoNd⁠” Sihvo
  • Lithuania Rokas „⁠EspiranTo⁠” Milasauskas
  • Denmark Marco „⁠Snappi⁠” Pfeiffer
  • Israel Lotan „⁠Spinx⁠” Giladi – okres próbny
  • Ireland Neil „⁠NeiL_M⁠” Murphy – trener

Warto podkreślić, że c0ntact Gaming pozostało już niewiele czasu do rozpoczęcia drugiej odsłony FLASHPOINT, którego są partnerem i w którym wezmą udział. Rywalizacja wystartuje 9. listopada, także zespół musi przyspieszyć poszukiwania, jeśli chce być gotowy na walkę w lidze z pulą nagród wynoszącą milion dolarów.