Kolejny dzień fazy grupowej SL i-League StarSeries Season 3 Finals za nami. Nie obyło się bez niespodzianek, niestety nie każda z nich jest dla polskich kibiców dobra. Virtus.pro przegrało z SK aż 2:16, co jest jedną z największych porażek polskiej drużyny w historii.

Po bardzo ciekawym pierwszym dniu rozgrywek przyszedł czas na pierwsze rozstrzygnięcia. Wiadomo już, które drużyny mogą odpaść z turnieju, a także te, które po trzech zwycięstwach zapewnią sobie awans do playoffów. Oczywiście w większej mierze są to drużyny, po których spodziewano się awansu, jednak wczorajsze wyniki nie mogły zadowolić każdego polskiego fana.

Kazakhstan Gambit vs. TyLoo China
16:13
Cobblestone

China UYA vs. CLG United States
3:16
Cobblestone

European Union FaZe vs. Immortals Brazil
16:10
Mirage

Denmark Astralis – North Denmark
16:19
Inferno

France G2HellRaisers European Union
16:2
Cobblestone

Sweden Fnatic Na'Vi 
9:16
Overpass

Sweden Ninjas in Pyjamas MVP Project China
16:9
Cobblestone

Poland Virtus.pro – SK Brazil
2:16
Mirage

Powyższe wyniki jasno pokazują sytuację, jaka miała miejsce podczas wczorajszych meczów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na bardzo słabe spotkanie w wykonaniu Virtus.pro, które w meczu przeciwko brazylijskiemu SK zdołało ugrać jedynie dwie rundy. Zaskakiwać może także wynik osiągnięty przez North, bowiem pokonali oni najlepszą drużynę świata – Astralis – po dogrywce. Ciekawie zapowiadający się mecz pomiędzy G2 a HellRaisers także został zdominowany, tym razem przez Francuzów.

Warto zauważyć, że trzeci dzień rozgrywek będzie decydującym dla kilku drużyn. Z turniejem mogą pożegnać się już m.in. Immortals czy TyLoo, które wielokrotnie potrafiło zaskakiwać. Pełen harmonogram znajdziecie w tym miejscu. Polscy fani na pewno będą zadowoleni, bowiem mecz polskiego Virtus.pro został zaplanowany na godzinę 17:30.