Na pewno nie tak kibice oraz sami zawodnicy Actiny PACT wyobrażali sobie rozpoczęcie swojej przygody z Nine to Five 5. Polski zespół przegrał po trzech mapach z Lilmix.

  • Poland Actina PACT 1:2 Sweden Lilmix

Najpierw obie drużyny spotkały się na wybranym przez naszych rodaków Inferno. Początek meczu zdecydowanie należał do Szwedów grających w ataku. Nie udało im się jednak w pełni zdominować przeciwnika, przez co po 15. rundach prowadzili tylko 9:6. W ofensywie PACT wyglądał nieco lepiej, przez co sytuacja w starciu się wyrównała. Ostatecznie lepszą paczkę poznaliśmy dopiero po dogrywce. Zostali nią Polacy pokonując enemy – 22:20.

Rywalizacja na Overpassie także należała do zaciętych. Nikt nie odpuszczał, co idealnie obrazuje przewaga Actiny PACT po pierwszej połowie, która wynosiła zaledwie jeden punkt. W drugiej części natomiast udało się jej mocno odskoczyć rywalowi. Gdy Kacper „darko” Ściera i spółka wygrywali 15:10, wydawało się, że koniec widowiska jest kwestią chwili, ale… Lilmix było innego zdania. Doprowadziło do remisu 15:15 i po dodatkowych odsłonach wyszarpało triumf – 19:17.

Składy musiały się zatem jeszcze zmierzyć na Trainie. Polska formacja nie popisała się na nim w defensywie i wywalczyła sobie jedynie siedem oczek. Później grając w roli terrorystów poradziła sobie jeszcze gorzej przegrywając tym samym decydującą mapę – 8:16.

Actina PACT dziś zagra więc w spotkaniu przeznaczonym dla ekip z bilansem 0/1. Po drugiej stronie na serwerze pojawi się Illuminar Gaming, które wczoraj przegrało 1:2 z x6tence. Start derbów Polski zaplanowany jest na 09:00, a obejrzeć będzie je można pod tym adresem.