Czarny wtorek w ESEA Premier Season 37 – x-kom AGO, Anonymo i Wisła Kraków przegrały swoje ligowe spotkanie. Co ciekawe, w meczu Anonymo obejrzeliśmy Ancienta.

• Germany BIG 2:0 Poland Wisła All in! Games Kraków (Dust2 16:8, Nuke 16:12)

Biała Gwiazda drugi raz z rzędu zagrała z BIG i drugi raz poniosła porażkę. Polacy ponownie na dwóch mapach odstawali od przeciwnika i w rezultacie przegrali 0:2. Na Duście było blisko pogromu – BIG po pierwszej połowie prowadziło 13:2. Ostatecznie Wisła jednak wygrała kilka honorowych rund i uniknęła aż tak wysokiej porażki. Na Nuke'u było nieco lepiej, ale wciąż niewystarczająco dobrze, by pokonać przeciwnika. Tym samym BIG może cieszyć się z dwóch zwycięstw nad Wisłą jednego dnia.

• Poland x-kom AGO 0:2 European Union GamerLegion (Mirage 17:19, Vertigo 12:16)

W tym spotkaniu jednak już spodziewaliśmy się wygranej Polaków i niestety srogo się przeliczyliśmy. Jastrzębie znakomicie weszły w mecz, wygrywając na Mirage'u nawet 12:3. Jak to się stało, że AGO wypuściło aż tak duże prowadzenie, na dodatek grając po stronie CT? Cóż, ciężko znaleźć odpowiedź na to pytanie. Niemniej jednak GamerLegion najpierw doprowadził do dogrywki, a później ją wygrał. Na Vertigo europejski kolektyw nie musiał już nikogo gonić. Ostatecznie Zero i spółka wygrali na niedokończonym wieżowcu 16:12 i w konsekwencji 2:0.

• Poland Anonymo 1:2 Turkey Sangal (Nuke 16:12, Inferno 9:16, Ancient 14:16)

Trzeci mecz na dziś i trzecia porażka, tym razem autorstwa Anonymo. Ekipa Snaxa miała jednak duże szanse, by ostatecznie wygrać ten mecz, ale je zmarnowała. Przede wszystkim Polacy prowadzili 1:0 w mapach, po rozegraniu bardzo dobrego come-backu na Nuke'u. Później przyszło Inferno, które najlepiej jak najszybciej zapomnieć. Trzecią lokacją zaś było tajemnicze Ancient, przypomnijmy bowiem, że od 1 czerwca w rozgrywkach ESEA obowiązuje nowy map pool. Polacy dobrze sobie radzili, do czasu – pierwszą połowę wygrali 9:6. Schody pojawiły się po zmianie stron, kiedy Anonymo miało problemy z atakowaniem bombsite'ów. Ostatecznie minimalne zwycięstwo odnieśli gracze Sangal 16:14.

Po tych rozczarowujących wynikach Wisła zajmuje 3. miejsce w grupie A, x-kom AGO 4. w grupie B, a Anonymo 5. miejsce również w grupie B.