Aleksandr 's1mple' Kostyliev został wybrany MVP StarLadder i-League StarSeries Season 4 przez HLTV.org oraz betway. Indywidualna nagroda jest jednak jedynym pocieszeniem zawodnika, ponieważ jego zespół przegrał z mousesports w wielkim finale.

Przez cały czas trwania turnieju ukraiński zawodnik prezentował niesamowitą formę. Nie inaczej było w spotkaniu finałowym, gdzie osiągnął świetny rating 1.56, zadawał średnio 98 obrażeń na rundę, a także miał statystyki K/D na poziomie 90-53. Jak się okazało, nie wystarczyło to do sięgnięcia po trofeum, które padło łupem mousesports.

Oprócz znakomitego występu w finale, s1mple dominował nad rywalami również w pozostałych etapach rozgrywek. Na aż 19 z 22 zagranych map miał on rating powyżej 1.00. Jeśli weźmiemy pod uwagę cały turniej, ta statystyka wynosi u niego 1.32, dzięki czemu dołączył do Timothy'ego 'autimatic' Ta oraz Dana 'apEX' Madesclaire na czele stawki. Ukraiński gracz przewodził też w sześciu innych kategoriach, między innymi w ilości wygranych clutchów (19) i fragach otwierających rundę (100).

Jak podał Petar Milovanovic z HLTV.org, s1mple pobił dwa rekordy dużych eventów. Pierwszym z nich są wyżej wspomniane sytuacje 1 vs X, których wygrał 19 (poprzedni rekord należał do Andreasa 'Xyp9x' Højsletha po 13 zwycięskich clutchach na IEM Katowice 2017). Drugim jest różnica K/D na wyśmienitym poziomie +141, gdzie pokonał Janusza 'Snax' Pogorzelskiego (+110 w pierwszym sezonie ELEAGUE).

Wraz z tym wyróżnieniem, Kostyliev posiada teraz trzy medale za MVP turnieju. Wcześniej dostał nagrodę na ESL One New York 2016 i DreamHack Winter 2017.