Po starciu, które odbyło się na wszystkich trzech wylosowanych mapach, mousesports pokonało Team Liquid. To właśnie ekipa Chrisa „chrisJ' de Jong zagra w finale StarLadder & i-League StarSeries Season 4 w Kijowie.

2

Pierwsza mapa tego półfinału rozpoczęła się od wygranej przez mousesports pistoletówki. Terroryści od razu rozpoczęli budowanie przewagi. Najpierw wykorzystali eco przeciwników, by później pokonać ich w starciu z pełnym ekwipunkiem. Dzięki temu, Mouz momentalnie objęło pięciopunktowe prowadzenie. Sytuacja amerykańskiej formacji nie malowała się w jasnych barwach. Ekipa Chrisa „chrisJ” de Jong grała jak z nut. Bezsilni antyterroryści nie byli w stanie stawić oporu. Praktycznie nieistniejąca defensywa Team Liquid przełożyła się na wynik. Liquid przegrało pierwszą połowę 4:11.

Po zmianie stron, to Team Liquid tryumfowało w rundzie pistoletowej. Niestety, ale formacja ta została zgnieciona podczas force buy'a. To był praktycznie koniec tej mapy dla zespołu zza Oceanu. Mousesports już po krótkiej chwili miało do wykorzystania aż dziesięć punktów mapowych. Drużyna Nicholasa „nitrO” Cannella zdołała obronić tylko dwa z nich.

Cobblestone

Team Liquid lepiej rozpoczęło wybraną przez siebie mapę. Grając po stronie broniącej, Amerykanie odpłacali się pięknym za nadobne. Bez problemu wykorzystali przewagę broni oraz zgarnęli pierwszego fulla. Wbrew temu, co można było się spodziewać, Mouz nie zdołało znaleźć sposobu na przeciwników. Rozpoczęła się prawdziwa rzeź. Co tu dużo mówić.. Team Liquid wygrało wszystkie piętnaście rund pierwszej połowy.

Mało brakowało, a bylibyśmy świadkami 16:0, jednakże – niestety – mousesports wygrało rzutem na taśmę drugą rundę pistoletową. Na koniec drugiej mapy nie musieliśmy długo czekać. Team Liquid szybko się obudziło i wygrało de_cobblestone 16:4.

Ostatnia mapa, jaką był de_train, rozpoczęła się od wygranej przez mousesports pistoletówki. Europejski skład kontynuował swoisty trend. Myszy objęły pięciopunktowe prowadzenie po ograniu rywali. Tym razem to Team Liquid było bezradne. ChrisJ prowadził swój zespół po zwycięstwo. Jednak nagle, ku ogólnemu zdziwieniu, Amerykanie zaczęli powstawać z kolan. Wreszcie znaleźli rozwiązanie swojego problemu. Liquid konsekwentnie odrabiało straty. Na ujęciach z przerw taktycznych, jakie ten zespół wykorzystał, widać było, jak zews – trener drużyny emocjonalnie tłumaczy swoim podopiecznym, co mają robić. Poskutkowało. Pierwsza połowa zakończyła się niezwykle wyrównanym wynikiem 8:7 dla mouz.

Europejczycy ponownie okazali się być lepsi w starciu pistoletowym. Dzięki tej wygranej mogli powiększyć swoją przewagę. Po pięciu przegranych z rzędu, Team Liuquid zdobyło niezwykle ważny punkt. Stalowe nerwy NAF-FLY'a pozwoliły mu na wykonanie ninja defuse. Myszy bardzo szybko poprawiły swoje błędy. Momentalnie zyskały aż siedem punktów meczowych. Wykorzystując pierwszy – mousesports awansowało do finału turnieju.

Pamiętajcie, że cały turniej skomentują dla Was Piotr „izak” Skowyrski, Olek „vuzzey” Kłos i Adam „destru” Gil. Natomiast wszystkie najpotrzebniejsze informacje znajdziecie na naszej dedykowanej podstronie poświęconej turniejowi. Transmisję z komentarzem najpopularniejszego polskiego streamera minionego roku znajdziecie tutaj, zaś na tym kanale swoim głosem uraczy Was dobrze znany duet, który coraz częściej pojawia się za mikrofonem przy okazji profesjonalnych rozgrywek.