Mousesports zrewanżowało się G2 Esports za porażkę w trzeciej rundzie fazy grupowej i pokonało rywala w ważniejszym meczu ćwierćfinałowym. Tym samym europejski skład zagra w półfinale, a jego przeciwnikiem będzie Liquid.

France G2 Esports

0

Faza grupowa
StarLadder i-League StarSeries
Season 4
Ćwierćfinał

Inferno
(6:9; 1:7)

Mirage
(4:11; 7:5)

mousesports European Union

2

Inferno

G2 Esports sięgnęło po pistoletówkę na Inferno, a później poradziło sobie w starciach anty force i anty eco. Te rundy były jednak wyrównane, więc przełamanie w wykonaniu mousesports na pierwszym fullu od razu popsuło ekonomię Francuzów. ,,Myszy” nie zdołały jednak wyrównać, ponieważ potknęły się przy stanie 2:3. Po chwili antyterroryści wrócili na właściwe tory i na tablicy wyników pojawił się remis 4:4. Co więcej, przejęli oni nieco inicjatywę, dzięki czemu przed zapewnieniem sobie zwycięstwa połowy stracili już tylko jeden punkt. Wydawało się, że jeszcze powiększą przewagę, ponieważ posiadali lepszą sytuację ekonomiczną, lecz posiadanie tylko Desert Eagle'a nie przeszkodziło Richardowi 'shox' Papillonowi w dwóch entry fragach na bombsite B. Oskar wraz z kolegami odpowiedzieli w piętnastej rundzie i rezultatem tej części mapy było 9:6 na ich korzyść.

Druga pistoletówka wpadła na konto mousesports. G2 było blisko przełamania, jednak Robin 'ropz' Kool popisał się świetnym clutchem 1 vs 3. Skuteczna odpowiedź Francuzów nadeszła w potyczce na fullu przy stanie 6:12. Na niewiele się to zdało, ponieważ spotkał ich błyskawiczny rewanż. ,,Myszy” wykorzystały błędy przeciwnika i spokojnie zapewniły sobie aż osiem rund mapowych. Terroryści wykorzystali pierwszą szansę, dzięki czemu wygrali 16:7.

Mirage

Druga mapa rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia mousesports. G2 Esports odpowiedziało przy stanie 3:0, lecz po chwili zostało przełamane. Moment później byliśmy świadkami kolejnej wymiany jeden za jeden, jednak nie zepsuło to jeszcze ekonomii antyterrorystów, dlatego spokojnie wrócili oni do spotkania. Drużyna ropza przejęła inicjatywę i kolejne dobre obrony zapewniły jej zwycięstwo połowy, kiedy na tablicy wyników widniało 8:2. Francuska formacja nie miała pomysłu, by przedrzeć się przez znakomicie funkcjonującą defensywę oponenta. Skuteczny rewanż nadszedł dopiero przy stanie 2:11. Piętnasta runda także poszła po myśli ekipy apEXa, co oznaczało rezultat 4:11 przed zmianą stron.

G2 kontynuowało passę z końcówki poprzedniej części na początku drugiej. Przed pierwszym fullem zmniejszyli oni stratę do czterech oczek. Mousesports ugrało starcie na pełnym ekwipunku, lecz po chwili spotkał ich natychmiastowy reset. Francuzi zaczęli przybliżać się do rywala. Potknęli się dopiero przy stanie 11:13. Terroryści wykorzystali okazję i zapewnili sobie cztery rundy meczowe. Szybko zakończyli spotkanie i awansowali do półfinału po tryumfie 16:11.

Pamiętajcie, że cały turniej skomentują dla Was Piotr „izak” Skowyrski, Olek „vuzzey” Kłos i Adam „destru” Gil. Natomiast wszystkie najpotrzebniejsze informacje znajdziecie na naszej dedykowanej podstronie poświęconej turniejowi. Transmisję z komentarzem najpopularniejszego polskiego streamera minionego roku znajdziecie tutaj, zaś na tym kanale swoim głosem uraczy Was dobrze znany duet, który coraz częściej pojawia się za mikrofonem przy okazji profesjonalnych rozgrywek.