Mousesports wykonało zadanie! Myszy pokonały w wielkim finale gospodarzy turnieju – Natus Vincere. Ekipa Chrisa „chrisJ” de Jong zajęła pierwsze miejsce podczas odbywającego się w Kijowie StarLadder i-League StarSeries Season 4.

Overpass

Pierwsza mapa finału rozpoczęła się od wygranej przez Natus Vincere rundy pistoletowej. Gospodarze turnieju od razu przeszli do ofensywy. Mając przewagę broni nie mieli najmniejszego problemu w pokonaniu bezradnych antyterrorystów. Na`Vi szło za ciosem. Ukraińska formacja prowadziła 6:0. Dopiero w tym momencie mousesports zdołało stawić rywalom czoła. Europejski mix nie był w stanie bronić się przed kolejnymi, bardzo skutecznymi atakami. Ostatecznie, pod koniec pierwszej połowy, ekipa Daniila „Zeus” Teslenko prowadziła 11:4.

Wygranie drugiej rundy pistoletowej znacząco ułatwiło Ukraińcom osiągnięcie celu. Antyterroryści momentalnie stłumili ataki Myszy. Na szczególną uwagę zasługuje ace Robina „ropz” Kool. Estończyk dał z siebie 120% w rundzie force buy, którą ukoronował wygranym clutchem 1 vs 1. Podopieczni Mykhailo „kane” Blagin nie odpuszczali. Kilka minut później mieli do wykorzystania aż dziesięć punktów mapowych. Wygrywając trzeci z nich, Na`Vi pokonało mouz 16:7.

Mirage zaczął się od wygranej przez mousesports pistoletówki. Myszy, pomimo utraconego fulla, szybko powiększały swoją przewagę. NaVi próbowało atakować, jednak to nie przynosiło oczekiwanych rezultatów. Szczelna obrona antyterrorystów przynosiła rezultaty. Runda za rundą, ekipa Chrisa „chrisJ” de Jong szła do przodu, zapewniając sobie zwycięstwo w pierwszej połowie. Od Ukraińców zależało tylko, na jakie prowadzenie pozwolą rywalom. Skończyło się na 4:11.

Druga runda pistoletowa należała do gospodarzy. Niestety dla nich, jak i ich kibiców, mousesports tryumfowało w kolejnych dwóch potyczkach. Będące na niesamowitym dopingu NaVi zaczęło comeback. Fenomenalna wręcz gra Oleksandra „s1mple” Kostylieva wprawiała w osłupienie. Jego czucie gry i niewyobrażalna szybkość sprawiały, że praktycznie co rundę był kluczową postacią w odrabianiu strat. Powrót, choć trudny do wykonania, udał się. Natus Vincere doprowadziło do remisu 14:14. Ten finał nie mógł zakończyć się tak szybko. mousesports doprowadziło do dogrywki!

Pierwszą część dogrywki wygrało mousesports, które zgarnęło dwie rundy. Po zmianie stron, grające jako TT NaVi przeprowadziło genialny atak. Mimo to, nagle na Denisie „electronic” Charipov spoczął obowiązek udźwignięcia clutcha 1 vs 2. Ku uciesze kibiców – udało mu się. Po tym, jak mousesports wygrało kolejną rundę i zyskało map-point, Na`Vi zdecydowało się na wykorzystanie taktycznej pauzy. Mało brakowało, a chrisJ zakończyłby ninja defusem tę mapę. Na straży pozostał jednak electronic, który znowu musiał wygrać clutcha. Tym razem doprowadził do drugiej dogrywki. Mousesports dało radę. Pokonało NaVi 22:18.

Zwycięzca tego turnieju miał się wyłonić po de_train. Lepszy początek zdecydowanie miało mousesports, które po stronie atakującej wygrało pierwsze trzy potyczki. Natus Vincere zgarnęło fulla, jednakże Ukraińcom nie udało się odrobić strat. Myszy kontynuowały natarcie. Niestety, ale Na`Vi grało praktycznie w czwórkę. S1mple musiał grać za dwóch – siebie i Zeusa. Tragiczna gra kapitana drużyny bezpośrednio przekładała się na wynik. Bardzo smutne było to, że przez brak Daniila zwycięstwo NaVi przed własną publicznością oddalało się coraz bardziej. „Najśmieszniejszy” był moment, w którym na chwilę zobaczyliśmy przebudzenie Daniila, który w pięknym stylu zabił trzech atakujących oponentów. Antyterroryści przegrali wtedy 5 vs 2. Ukraińcy próbowali wszystkiego, ale cztery rundy w tej połowie to było wszystko, co udało im się osiągnąć.

Comeback po zmianie stron był dla Navi trudny do wykonania, ale nie niemożliwy. Dobrym początkiem było zdobycie pistoletówki i wykorzystanie przewagi broni. Natus Vincere szło dalej, jednakże po zdobyciu dziewięciu punktów, przyszedł czas na powrót europejskiego mixu. Nic więc dziwnego, że przegrywające 9:13 Na`Vi zdecydowało się na pauzę. To był jednak koniec. Mousesports podniosło puchar po zwycięstwie 16:9 na ostatniej, trzeciej mapie finału.

Pamiętajcie, że cały turniej skomentują dla Was Piotr „izak” Skowyrski, Olek „vuzzey” Kłos i Adam „destru” Gil. Natomiast wszystkie najpotrzebniejsze informacje znajdziecie na naszej dedykowanej podstronie poświęconej turniejowi. Transmisję z komentarzem najpopularniejszego polskiego streamera minionego roku znajdziecie tutaj, zaś na tym kanale swoim głosem uraczy Was dobrze znany duet, który coraz częściej pojawia się za mikrofonem przy okazji profesjonalnych rozgrywek.