Trzeci dzień rozgrywek StarLadder i-League StarSeries Season 3 trwa w najlepsze. Dla większości fanów, najważniejsze dzisiejsze spotkanie dopiero nastąpi. Chodzi tu oczywiście o starcie Virtus.pro z Ninjas in Pyjamas!

Każdy fan Counter-Strike'a na myśl o meczu Virtus.pro (1.41) versus (2.46) Ninjas in Pyjamas ma w głowie wspaniałe obrazki z licznych spotkań pomiędzy tymi dwoma legendarnymi zespołami. Ostatnio, forma obu drużyn pozostawia niestety wiele do życzenia. Szczególnie, jeśli porozmawiamy o osiągnięciach NiP. Mimo wszystko, zarówno kibice, jak i sami gracze, z pewnością mają świadomość, że poza tym zwycięstwem, które jest ważne i dla Polaków i dla Szwedów, wynik tego spotkania odbije się szerokim echem w świecie esportowym.

Virtus.pro przeciwko Ninjas in Pyjamas możemy w pewnym sensie porównać do spotkań Barcelony przeciwko Realowi. Faktem jest jednak, że ten pojedynek nie znaczy, że któryś z tych zespołów opuści rozgrywki, bowiem obie formacje mają na koncie jedną porażkę i jedno zwycięstwo. Niestety, ale tak, jak to ma miejsce w systemie tego turnieju (system szwajcarski), pojedynek odbędzie się na jednej mapie. O tym, jak takie spotkania mogą być nieprzewidywalne już zostało powiedziane prawdopodobnie wszystko. Należy tu jednak wspomnieć, że system BO1 nie wybacza błędów. Nie ważne na jakiej mapie toczyć się będzie bój, wynik może zaskakiwać.

@STARLADDER
@STARLADDER

Podczas tego turnieju zarówno NiP jak i Virtus.pro rozegrało dwa spotkania. Oba zespoły mają po jednej wygranej i jednej porażce. Porażki Polaków Szwedów były nie lada zaskoczeniem. Nie dlatego, że byli stawiani w roli faworytów, ale dlatego, w jakim stylu to się stało. Cofnijcie się, proszę, do poprzedniego akapitu, w którym napisałem o nieprzewidywalności systemu BO1. Mecz NiP vs G2 jest dobrym tego przykładem. Jeśli jednak szukamy perfekcyjnego zobrazowania sytuacji, musimy się cofnąć pamięcią do wczorajszego spotkania Virtus.pro vs SK Gaming. Nikt chyba nie spodziewał się takiej masakry i takiej porażki Virtusów. Nie będziemy się tutaj rozwodzić na temat formy chwilowej Polaków. Chodzi o sam sens.

Do czego zmierzam? Podczas dzisiejszego spotkania, zdecydowanym faworytem będzie Virtus.pro, o czym też świadczą kursy na stronie eFortuny – VP 1.41 vs 2.5 NiP. Mimo wszystko, tutaj może się zdarzyć wszystko i gorąco wierzę w to, że zostanie nam sprezentowane bardzo wyrównane starcie (które oczywiście zakończy się wygraną Virtusów). Start planowany jest na 17:30!

Fortuna Zakłady Online sp. z o.o. posiada w swojej ofercie możliwość wytypowania wyniku każdego spotkania podczas StarLadder i-League StarSeries Season 3. Podane w artykule kursy zostały zaczerpnięte z tego źródła.