POLAND – czyli skład byaliego, mhLa, innocenta, rallena oraz sidneya jest jedyną polską ekipą, która przetrwała pierwszy dzień otwartych kwalifikacji DreamHack Masters Winter. Polacy wyautowali po drodze m.in. Izako Boars.

Kwalifikacje DreamHack Masters Winter to kolejna niezbyt udana odsłona otwartego turnieju dla polskich drużyn. W rozgrywkach nie wzięły udziału chociażby PACT oraz Wisła Kraków, poza tym obejrzeliśmy wszystkie czołowe ekipy.

  • POLAND

Na największe uznanie zasługuje ekipa POLAND w składzie innocent, byali, mhL, sindey i rallen. Roster z potencjałem na najlepszą drużynę w Polsce zebrał się w mixie i zagrał tak, jak oczekiwalibyśmy od topowej krajowej drużyny. POLAND jako jedyna drużyna znad Wisły przetrwała pierwszy dzień kwalifikacji, pokonując kolejno BNR (walkover), Ubiteam (16:11), Esports Club Kyiv (16:8), Izako Boars (16:5) i GROND (19:17). Tym samym POLAND dotarło do 1/4 finału, gdzie spotka się z macedońskim Good Game. Zwycięzca meczu BO3 awansuje do zamkniętych kwalifikacji DreamHack Masters Winter.

  • x-kom AGO

Jastrzębie to jedna z ekip, która najdłużej utrzymała się w siodle. Furlan i spółka wygrali 16:5 z Nova, Latgale oraz Team UFG. Przeszkodą nie do przeskoczenia okazał się KPI Gaming, w barwach którego występuje SAYN. AGO uległo przeciwnikowi wynikiem 14:16 i w 1/16 odpadło z turnieju.

  • Izako Boars

Całkiem nieźle zaprezentowali się także gracze Izako Boars. Dziki dotarły do tego samego etapu, co AGO, czyli 1/16 finału. W poprzednich rundach TOAO i spółka niszczyli swoich rywali wynikami 16:3 i 16:4. w 1/16 zaś na drodze Dzików stanął mix POLAND. Ekipa Innocenta rozbiła przeciwnika 16:5 i wyrzuciła Dziki z turnieju.

  • AVEZ

Rozczarowanie, tak można określić występ AVEZ. Ośmiornice były zawsze tą drużyną, która godnie reprezentowała Polskę w otwartych kwalifikacjach, nierzadko awansując nawet na zamknięte etapy. Tym razem KEi i spółka potknęli się już na drugim rywalu, czyli ztayhome w 1/64 finału.

  • Illuminar

Na 1/64 finału zakończyła się również przygoda Illuminar. Oczko wynikiem 17:19 przegrało z Esimed Esports. Nic więcej nie trzeba dodawać.

  • Liquid Biceps

Jeszcze szybciej z turnieju wyleciała formacja Liquid Biceps. Zespół dowodzony przez pashę na start kwalifikacji wygrał z Rodolfo Army 16:0. W 1/128 finału zaś poniósł porażkę 9:16 z BaeconGG, kończąc swój udział w rozgrywkach.